Jak nás naladíte

1. únor 2019

Rádio Junior už vysílá všude! Od 1. března 2013 vysíláme po celé republice, takže kvůli našim pohádkám nemusíte na počítač.

Abychom měli jistotu, že nás opravdu uslyšíte úplně všude, posíláme náš signál různými cestami. Vyberte si tu, která se vám líbí nejvíc, a poslouchejte naše pohádky třeba od rána do večera…

Digitální televize
Rádio Junior se uvelebilo na stejném místě jako jeho televizní kamarád Večerníček. Stačí vzít ovladač, zapnout televizi a najít v seznamu programů Rádio Junior. Kdyby tam náhodou nebylo, znamená to, že televize potřebuje znovu naladit.

Satelit
Na satelitu je Rádio Junior na stejném místě jako všechny další české programy, to znamená na družici Astra 3A/1E. V seznamu programů se objeví samo. U některých satelitů se může stát, že místo správného názvu bude pořád svítit nápis ČRo Leonardo.

Kabelová televize, případně společná anténa v domě
Ve většině kabelových televizí najdete Rádio Junior, stačí na něj jenom přepnout. Pokud tam nebude, musíte se zeptat toho, kdo kabelovku provozuje.

Televize přes telefonní linku (IPTV)
Možná máte doma televizi připojenou k telefonní lince a k internetu (zkráceně se jí říká IPTV). Rádio Junior se zde ukazuje samo v nabídce Rádia.

Digitální rádio
Digitální rádio zatím naladí jen polovina posluchačů. Záleží na tom, kde bydlíte. Digitální rozhlas vysílá v Praze a okolí, v Brně a okolí, na severní Moravě, ve východních Čechách, v Liberci, v Ústeckém kraji a na Příbramsku. Tam všude nás naladíte, ale musíte mít digitální rádio, na tom běžném náš signál nefunguje. Ani ho nemusíte ladit, stačí ho zapnout a Rádio Junior už se ozve samo.

Mobilní telefony
Na většině telefonů stačí otevřít internetový prohlížeč a naťukat do něj adresu http://m.rozhlas.cz. Rádio Junior se ukrývá pod odkazem Poslech. Na chytrých telefonech je další možností aplikace Českého rozhlasu s názvem iRadio, kterou stačí do telefonu stáhnout a pak v ní pustit Rádio Junior. Takovou aplikaci máme pro systímy iOS i Android. Samotné poslouchání nic nestojí, ale pozor na cenu za internetové připojení, lepší je poslouchat na bezdrátové síti wi-fi.

Web
Kromě toho všeho zůstáváme i na webu, takže si nás můžete kdykoliv zapnout na www.radiojunior.cz.

autor: Redakce Rádia Junior
Spustit audio

Pusť si video