Je to jako dát si čaj nebo kávu, popisuje účinky bojového umění taiji cvičitelka
Označuje se jako bojové umění, ale rozhodně v něm nečekejte agresivitu. Taiji vás podle Jitky Rychnovské nabije energií, i když na lekci dorazíte celí uzívaní.
Nejenže je zdravé, cvičení taiji navíc i pěkně vypadá. „Je to bojové umění, ale rozhodně bych zdůraznila, že není agresivní a útočné,“ vysvětluje cvičitelka Jitka. „Jedná se o umění sebeobranné, kdy se člověk učí pracovat sám se sebou a svou vnitřní silou,“ dodává.
Čtěte také
Název tohoto cvičení se píše různě. Pochází z Číny a tak se můžete setkat se slovy jako: tai-chi, taiči tchaj-ťi a podobně. Čchi je podle čínské filozofie vnitřní energie člověka. Když je vyvážená, člověk je zdravý. Ať už to tak je, nebo ne, Jitka prozrazuje, jaký vliv na ní taiji má: „Když přijdu na lekci, zívám a během cvičení mě to nabije a cítím se plná síly. Na někoho to může působit, jakoby si dal zelený čaj nebo kávu.“
Jak takové cvičení probíhá? Proč se mu říká stínový box? a je pro každého? Poslechněte si celý podcast s Jirkou Kohoutem.
Klub Rádia Junior vysíláme každý den v 19:00. Nenechte si ujít rozhovory se zajímavými hosty >>
Související
-
Mistři bojových umění Ptáčkovi jsou nadšení uzbeckými metodami tréninku a tamní úctou ke starším
Sourozenci Ptáčkovi se nedávno vrátili z Uzbekistánu. Jak tam probíhá trénink a v čem se liší od toho českého?
-
Rozhýbejte se! Vyzkoušejte si poslední trénink s mistry bojových sportů
A je to tu. Konec! Martina a Pepa Ptáčkovi si pro vás připravili závěrečný pátý trénink. A šetřit vás rozhodně nebudou. Zvládnete to?
-
Judo je nejlepší sport pro rozvoj dětí a mládeže. Kdo to tvrdí?
Judo v překladu znamená „jemná cesta“. Žáci se učí padat, gymnastiku, ale taky respekt a zdvořilost. Podle organizace UNESCO je to pro děti nejlepší sport.