Věk: ročník 1969
Proč jste si vybrala práci právě v rozhlase? Protože mě příroda obdarovala schopností komunikovat s lidmi a navíc mám – pokud mohu sama sebe posoudit – poměrně optimistickou povahu. Snad to funguje…
Dosavadní kariéra: Pedagogická fakulta mi dala hlavně jazykové a hudební vzdělání. Krásná byla práce s dětmi na Základní umělecké škole. Také působení v soukromém rádiu hned po revoluci pro mě bylo velkým poučením. A jak to v naší profesi bývá, s přibývajícími zkušenostmi jsem si dovolila ucházet se o práci v rozhlase. V tom pardubickém působím od jeho vzniku v roce 2002.
Pracovní náplň: Kromě vysílání jsem autorkou několika rubrik, což osvěžuje mou pracovní náplň. Komu se podaří vystoupat až k hodinám pardubického zámku, sledovat výrobu bonbónu z rakytníku nebo si pravidelně dávat rande s herečkou Pavlínou Filipovskou, či spisovatelkou Irenou Fuchsovou.
Zájmy a záliby: Možná to zní omšele, ale mám to štěstí, že moje práce patří mezi mé velké koníčky. Proto v ní trávím poměrně dost času. Ale ne tolik, abych si neudělala čas na rodinu, přátele a „můj“ les, kam tak ráda chodím.
Všechny články
-
Olga se domluví deseti cizími jazyky. Jak se to dá naučit?
Olga Šťastná ovládá spoustu cizích řečí. Existuje nějaká zázračná metoda, jak se to naučit, nebo je to prostě jen pořádná dřina? A kdy s výukou cizích jazyků začít?
-
Jablka, která vydrží čerstvá déle než rok? I to je možné, pokud si vyberete starou odrůdu
Spartan, Čistecké lahůdkové, Boskoopské červené. Výjimečných starých odrůd jabloní je mnoho, některé mají svůj originální příběh.
-
Máte kašel, problémy s dýchacími cestami? Zkuste rýmovník, cibuli nebo jehličí z borovice
Rýmovník je velmi užitečná pokojová květina, která se snadno pěstuje a množí. Léčivá je podle bylinkářky Radky Svatošové i vůně rýmovníku.
-
Kočovat po vesnicích a bavit děti. Sen hereček divadla Týbrďo se stal skutečností
Pamatujete si, kdy jste byli poprvé v divadle jako děti? Pokud herci stáli za to, určitě se vám jejich představení vrylo v paměti.
-
Lidem po operaci páteře teď chybí rehabilitace v nemocnici. Šanci dostanou v Bohdanči
V Léčebných lázních Bohdaneč mají velké pooperační oddělení se 124 lůžky. Plánované operace jsou teď ale pozastaveny, proto se zaměřili na pomoc lidem po operacích páteře.
-
Jak na cizí jazyky? Vraťte se do dětství, nebojte se mluvit
Kdo začíná s učením cizího jazyka, měl by nechat průchod přirozenosti. Právě když jsme byli malí, nabírali jsme slovíčka od rodičů a pak jsme je po nich opakovali.
-
Jaké materiály vybírat, aby čepice nekousala? Odbornice má jasno
René Jetmarová se svými spolupracovníky čepice nešije, ale plete. A nejdůležitější je, aby čepice tzv. nekousala.
-
Pánevní dno připomíná svalovou květinu, o kterou je nutné pečovat
Pánevní dno je součástí hlubokého stabilizačního systému těla. Spolu s bránicí tvoří oporu bederní páteři. Jsou to svaly hůře ovladatelné, často o nich vůbec nevíme.
-
Dějepis nás baví! Žáci v Chocni nadšeně odhalují historii svého města
Máte rádi dějepis? Určitě ano, pokud máte skvělého učitele. A takové štěstí mají žáci ZŠ v Chocni, kde vyučuje paní učitelka Martina Krsková.
-
Otužování jim vrátilo radost do života. Je to droga, které se nevzdají ani po návratu do práce
Kuchař a cukrářka - oba přišli kvůli koronaviru částečně o práci. Aby nepropadli depresi, hledali aktivitu, která by jim pomohla. A objevili otužování.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »