Jsem strašná plačka a děti se za mě stydí, přiznává Tomáš Klus

31. březen 2022

Nadšený krotitel hejna slepic a dětí, písničkář, herec a bývalý pětibojař Tomáš Klus nerad sedí s rukama v klíně. Zapojil se i do pomoci lidem z Ukrajiny. Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.

Tomáš Klus je zábavný chlapík. Skládá písničky, zpívá a hraje. Je to zkrátka umělec. Ale pozor! Věděli jste o něm, že jako malý zkoušel hokej a v šestnácti letech získal zlato na dorosteneckém mistrovství Evropy? Nejen to probrali v rozhovoru s Klárou Novákovou.

Slepičí úlet

Yoko, Batman, Quasimodo, Tydýt... to jsou jména, které Klusovi vybrali pro své mazlíčky – slepice a kohouta. Zažívají s nimi legraci i krušné chvilky. První slepice jim totiž sežrala kuna. Dnes už na to Tomáš vzpomíná s úsměvem: „Nejmladší dcera jako jediná nebrečela a okomentovala to tím, že je to v pořádku, že kuna má hlad.“

Tomáš Klus, Valentýna Bečková a Kamila Janovičová v pokračování pohádky Tajemství staré bambitky

Oblíbený písničkář je velkým milovníkem zvířat. Má rád Koně, slony, velryby nebo třeba delfíny. Na koních sám dobře jezdí. Naučil se to díky modernímu pětiboji, ve kterém kromě dalších disciplín ovládl i šerm. Zkrátka ideální průprava pro prince, kterého si zahrál v pohádce Tajemství staré bambitky. Někdy by si ale chtěl střihnout i nějakého záporáka. 

Milovník animáků

Vytouženou roli nemá, ale jeho snem vždy bylo setkání a spolupráce s komediálním duem Kaiser a Lábus. „Miluju improvizaci a oni jsou mistři improvizace,“ vysvětluje.

V pohádkách nejen hraje, ale rád se na ně taky dívá. „Baví mě animované pohádky. Fakt to miluju. S dětmi chodíme na každou pohádku. Děti se za mě ale stydí. Jsem strašná plačka a u první dojemné scény začnu natahovat,“ přiznává se smíchem.

Co všechno zažil při natáčení filmové pohádky? Jak se zapojil do pomoci lidem, kteří prchají před válkou z Ukrajiny? Proč skončil s hokejem? I to se dozvíte, když si poslechněte celý rozhovor.

Klub Rádia Junior vysíláme každý den v 19:00. Nenechte si ujít rozhovory se zajímavými hosty >>

Nalaďte si vysílání Rádia Junior online >>

autor: kpe

Související