Klub Rádia Junior navštívil hroznýš královský

12. červen 2015

Roztomilý škrtič měl nevětší zájem o mikrofon.

Šestnáctiletý hroznýš královský Káj doprovázel svojí paničku Pavlu Dorničovou z Nadace na ochranu zvířat, která přišla do čtvrtečníku Klubu Rádia Junior povyprávět o hadech.

Káj se zpočátku tvářil znuděně, ale ve studiu okamžitě ožil. Zatoužil po mikrofonu, ovšem ne proto, aby pozdravil Juniory, Káj se toužil obtáčet dokola a kamarádit s dráty a všemožným vedením, což se nelíbilo našemu technikovi Lukášovi. Tak se Káj nakonec spokojil s krkem moderátorky.

Dvoumetrový škrtič tak osobně přispěl k našemu přání, aby se Junioři hadů nebáli, a hlavně v přírodě setkání s nimi považovali za velký svátek. Vždyť kromě užovky obojkové, která je ohroženým druhem živočicha, patří všechny další druhy našich hadů mezi ohrožené kriticky. Určitě k tomu přispělo i to, že lidé často při spatření hada zpanikaří a ublíží mu.

Takže přátelé, vězte, že jediná touha každého hada, kterého potkáte v lese nebo na skále, je co nejrychleji být od vás, co nejdál. A pokud se přeci jen chcete takovému setkání vyhnout, vzpomeňte na staré horaly, kteří každý svůj krok doprovodili ještě klepnutím hole do země. Hadi se jim klidili z cesty sami.

Spustit audio