Klub Rádia Junior navštívil huňatý pejsek pomeranian

3. prosinec 2014

V rámci seriálku o neobvyklých psích plemenech hostil Klub Rádia Junior hned dva pomeraniany fešáka Jakea a Mylinku a samozřejmě jejich chovatelku Hanu Brzobohatou.

Pomeranian je pejsek se zvláštní historií. Ačkoliv pochází z Pomořanska (dnes území Německa a Polska), jeho vývoj probíhal všude jinde. Do původního pomořanského špice se napřed zamilovali u britského královského dvora, královna Viktorie dokonce pejsky šlechtila a zmenšovala. Tito mrňouskové okouzlili americké chovatele a dnes si lidé vozí pomeraniany i například z Thajska.

Zatímco v Evropě je pod názvem pomeranian znám spíš typ malého špice, zámořští pomeranianové nemají tak protáhlé čumáčky a tvarem hlavy nepřipomínají vlky, ale spíš čivavy. Však také při šlechtění pomeranianů byla čivava přítomna a na oplátku si odnesla dlouhý kožich. Před křížením s pomeraniany byly čivavy jen krátkosrsté.

Vidíte, jaká dobrodružství se za jednotlivými psími rasami skrývají. Mimochodem pejsek Boo, který se těší titulu “nejroztomilejší pes světa” a na internetu má dva miliony fanoušků, je na krátko ostříhaný pomeranian.

Poslechněte si záznam z vysílání Klubu Rádia Junior.

Spustit audio