V Českém rozhlase Olomouc pracuji od roku 2002, ale externě jsem spolupracoval již v minulém století. Předtím jsem se osm let živil jako novinář v regionálních týdenících na Šumpersku a ještě dříve jako vrchní kotelník a elektrikář.
Kromě rozhlasové práce zpívám, hraji na kytaru a foukací harmoniky v kapele Wilsne!. Rád kutím kolem našeho domu a sem tam zaskočím i na nějakou tu elektrikářkou fušku, abych nevyšel ze cviku. Napsal jsem pár knih, některé prý i dobré a sem tam vyplodím i text pro rozhlasovou nebo divadelní hru. A když je čas, tak i spím.
Mám rád dobré lidi, krásnou krajinu, historii, svůj rodný Zábřeh, cestování na kole i pěšky, muziku od folku přes jazz až po bigbít, dobré jídlo, hrochy všech velikostí a posezení s kytarou v klasické hospodě.
Nemám rád blbce, kravaty, hašteřivost, ranní vstávání, lidi čímkoliv beznadějně zaslepené, horko a příliš přítulné medvědy v horách celého světa.
Co dělám, mě baví. Chtěl bych jako člověk z malého města přinést každému, kdo nás poslouchá i trošku toho venkovského pohledu na svět, lásky k místům, kde jste doma, a věřím, že i trošku toho selského rozumu.
Všechny články
-
Farní kostel v Branné postavili protestanti, katolíkům se pak do něj dlouho nechtělo
Kostel Archanděla Michaela v Branné není ani největší, ani nejstarší stavbou Branné na Šumpersku. Přesto je to stavba, které si nemůže člověk nepovšimnout.
-
Kostelíček nad Hranicemi podle legendy založil mnich Jurik
Pozoruhodný kostelíček na okraji Hranic je podle legendy místem, které souvisí s legendárním zakladatelem tohoto města mnichem Jurikem.
-
Dominantou Dobrochova kdysi byla zájezdní hospoda s unikátní fajfkou
Dobrochov najdeme na Prostějovsku pod kopcem Předina s monumentální věží vysílače.
-
Zámek Jánský Vrch byl letním sídlem vratislavských biskupů. Stal se kulturním centrem celého kraje
Zámek Jánský Vrch je jediný státní zámek na Jesenicku přístupný veřejnosti. Jeho dějiny jsou spojeny zejména s majiteli Jesenicka, kterými byli vratislavští biskupové.
-
Dotace na fotovoltaické systémy zlevňují jejich výstavbu. I tak je nutné počítat spotřebu elektřiny
Fotovoltaické elektrárny na domech či v jejich okolí mohou být řešením vyšších cen energií. Nevýhodou je často jejich vyšší pořizovací cena. I proto existují dotace.
-
Slatinky kdysi patřily olomouckým klášterům. Dnes se sem jezdí hlavně za přírodou
Slatinky patří k menším obcím položeným přímo na svazích Velkého Kosíře. Obec je položená v údolí potoka Deštná, který spatřuje světlo světa nedaleko vrcholu Kosíře.
-
Od pramene Odry na Drahanskou vrchovinu. Tajemství vojenských újezdů střední Moravy
Pojďme společně navštívit některá z míst, která byla či stále jsou skryta za výstražnými cedulemi vstup zakázán.
-
V sobotu připomenou v Jeskyních Na Špičáku významnou osobnost Johanna Rippera
Bez Rippera by nebyly Priessnitzovy lázně v současné podobě, říká historička Michaela Neubauerová.
-
Vápenná nejprve zanikla, pak se stala jednou z nejprůmyslovějších obcí Jesenicka
Jméno obce Vápenná je odkazem na v okolí těžené krystalické vápence, nicméně, ještě před II. světovou válkou nesla obec jméno Setzdorf, česky Zighartice.
-
Za jménem Čunína podle pověsti stojí dávné nedorozumění
Osada Čunín leží v malebné krajině Drahanské vrchoviny. Rozkládá se podél Divokého potoka v úzkém údolí, které přechází do kaňonu Čunínského žlebu.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »