Pérák: Srdce Evropy. Tajemný český superhrdina a postrach nacistů opět zasahuje

14. listopad 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Zachrání Pérák svět před nacistickou hrozbou?

Je nám líto, ale k tomuto audiu již vypršela autorská práva.

Během druhé světové války, když Prahu zabrali nepřátelé, se objevil záhadný přízrak. Umí přeskočit dům a bojuje proti německým vetřelcům. Kdo je tento záhadný hrdina?

Praha je potemnělá nacistickou okupací a hustou mlhou. Běda národu, který potřebuje hrdiny, protože hrdina je taky jenom člověk. Jak byste se zachovali, kdyby šlo do tuhého?

Ovládnou nacisté lidskou mysl?

Čtěte také

Nová rozhlasová hra vypráví o legendárním českém válečném hrdinovi jménem Pérák, který sice ve skutečnosti nikdy neexistoval, přesto se proslavil. V našem příběhu bojuje spolu se svou odbojovou skupinou Skokani proti lebkounům, tedy německým vojákům Třetí říše. Co když však mají lebkouni v rukávu tajné eso – nebezpečný přístroj s názvem Srdce Evropy?

Hudbu složil známý umělec Floex

Na té správné atmosféře rozhlasové hry se podílel i slavný hudební skladatel Tomáš Dvořák alias Floex. Jeho hudbu můžete znát třeba i z počítačových her Samorost 2 a Machinarium, ke kterým skládal sountrack. Jeho dílem jsou i nové znělky stanice ČRo Vltava.

Rozhlasovou hru napsal a režíroval Ondřej Štefaňák
Hrají: Jan Grundman, Anita Krausová, Šimon Krupa, Marie Štípková, Jan Jankovský, Jan Vlasák, Filip Kaňkovský, Jiří Chum, Jan Battěk, Pavel Čeněk Vaculík, David Krchňavý
Hudba: Tomáš Dvořák alias Floex
Premiéra: 14. 11. 2020

Rozhlasové hry běží ve vysílání Rádia Junior vždy v sobotu a v neděli v 10:00 a 14:00.

Nalaďte si Rádio Junior online na audioportálu mujRozhlas.

autor: Redakce Rádia Junior
Spustit audio

Související