Podivné setkání na malostatku. První díl podcastu Brdění je tu

17. říjen 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Malostatkář Matouš a reportérka Šárka na brdských lukách

Proč se Šárka vydala z Prahy do Brd a povídala si s malostatkářem Matoušem, který se omylem stal jednou z hlavních postav našeho seriálu? Vypravíme se i na ryby!

Vítejte v Brdech! Svérázný statkář Matouš v prvním díle nového podcastu trpělivě odpovídal na zvídavé otázky naší reportérky Šárky. Té se tak podařilo zjistit třeba to, proč je Matouš i celá jeho rodina od prachu.

Kudy do Brd?

Ale tím to neskončilo. I další dny byla Šárka malostatkáři v patách a dozvěděla se, kde vlastně Brdy leží a jak se do nich vůbec Matoušova rodina dostala. On totiž původně bydlel někde úplně jinde. Vypravili se také na ryby.

Co je endemit? Napište nám!

A jak jsme na konci prvního dílu slíbili, prozradíme tady, co že je to ten endemit. Matouš v audiu zmínil, že endemitem nazýváme druh zvířete, které žije pouze na jednom konkrétním místě a nikde jinde na světě.

Ovšem pozor! Endemitem může být stejně tak i rostlina. Znáte nějakou takovou? Své postřehy nám posílejte na radiojunior@rozhlas.cz a do předmětu emailu napište: BRDĚNÍ.

Tak na brděnou! :-)

Užvaněná Šárka a bručoun Matouš se na vás těší každou sobotu v 9:45 ve vysílání Rádia Junior, nebo pak tady na webu

Spustit audio

Související