Přečtěte si knížky Můj první atlas zvířat a Kdybych já byl dospělý

13. březen 2015
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Můj první atlas zvířat

Knížky plné obrázků vám přináší knižní záložka.

Milí kluci, holčičky a holky, zdraví vás vaše knižní záložka, a jdu rovnou k věci, neboli k těm dvěma knížkám, které jsem pro vás připravila.

Ta z Albatrosu, pro mrňata od dvou do čtyř let, rozumí se s pomocí někoho staršího, včetně starších sourozenců, se jmenuje Můj první atlas zvířat. Napsala a nakreslila německá autorka Anne Möllerová, přeložil (do češtiny pochopitelně) Michal Kolezsar. Knížka vyšla v edici Už vím proč! neboli Objevujeme svět hrou, v kteréžto řadě už vyšly knížky Jak a kde žijí mláďata, Lodě, Auta a náklaďáky, Na stavbě, Železnice, Popeláři jedou a Pozor, svítí červená.

Můj první atlas zvířat otevřete a překvapí vás obrázky, co v sobě skrývají další obrázky, otvírací. Tak například ze stáje vykukuje kobylka a naklání se k jablíčku, které jí podává malý kluk. A když otevřete zelená vrata koňské stáje, uvidíte… To se neprozrazuje, co uvidíte; můžu jen prozradit, že je to moc pěkné malé překvapení.

Otáčím dál a čtu: Kdo žije na louce? Věděli jste, že skřivan si staví hnízdo na zemi? Těšte se na překvapení pod obrázkem ropuchy. I když je trochu strašidelné.

Další bezvadnou a slavnou knihu vydal Portál. Napsala ji maďarská spisovatelka Éva Janikovszky, nakreslil László Réber a přeložila Viola Somogyi. Knížka se jmenuje Kdybych já byl dospělý a vy tu nekonečnou hru můžete hrát s jejími autory.

Kdybych já byl dospělý

Začíná takhle: Každé dítě, i to nejmenší, moc dobře ví, že zlobit je mnohem větší zábava než být hodný. Dospělí vykládají pořád dokola: Nezlob! Buď hodný! Hezky poslouchej! Chovej se slušně! Dospělí sice pořád opakují: Buď rád, že jsi ještě dítě, ale každé dítě, i to nejmenší, moc dobře ví, že být dospělý je mnohem lepší. Dospělý si klidně obleče, co ho zrovna napadne. Může zdravit tak potichu, jak se mu zachce a nemusí si jít lehnout, právě když v televizi dávají něco zajímavého. Ale to ještě není všechno!

Zajímá vás, co je dál? Čtěte knížku Kdybych já byl dospělý, tam to všechno je.

Na shledanou za týden se těší vaše knižní záložka.

autor: jak
Spustit audio

Pusť si video