5 tipů na zábavné karetní hry pro děti. Jak se tvoří deskovky?

17. říjen 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Při karetních hrách bývá veselo

Nechce se vám ven, protože je tam zima? Připravte si nějaké zobání, uvelebte se na gauči nebo jen tak na zemi a zahrajte si deskovou nebo karetní hru.

Nudíte se? Už vás nebaví koukat do mobilu a všechna nová videa jste si pustili už pětkrát? Máme pro vás tip! Přemluvte rodinu, nebo zavolejte kámarádům a zahrajte si spolu nějakou zábavnou hru!

Čtěte také

Pryč jsou doby, kdy frčelo Člověče nezlob se nebo Dostihy a sázky. Tyhle deskovky z časů, kdy byli vaši rodiče malí, jsou sice pořád super, ale vy teď máte na výběr mezi stovkami nejrůznějších společenských her. A pořád vznikají nové a nové kousky.

Reportérka Jana Rychterová se vypravila za autory jedné takové novinky s názvem Terra Futura, aby zjistila, o čem je a jak se vůbec taková hra vymýšlí a připravuje. Co jí Viktorie Tenzerová, Petr Vojtěch a Jindřich Pavlásek prozradili? Poslechněte si reportáž a dozvíte se to.

5 tipů na karetní hry pro celou rodinu

Nechce se vám rozkládat herní plán po půlce obýváku? Pusťte se do karetní hry! Ty jsou totiž často nenáročné, rychlé a extra zábavné. A tady od nás máte několik našich redakčních tipů pro začátek.

  • Port Royal – Strategická karetní hra ze světa námořníků a pirátů.
  • Safari bar – Zvládnete nacpat 12 zvířátek do baru?
  • Střelené kachny – Jednoduchá oddychovka, která zaručeně pobaví.
  • 6 bere! – Snadná hra potrápí a procvičí vás postřeh i logické myšlení.
  • Dobble – Rychlá hra vyžaduje zapojit i hlasivky. Kdo zakřičí, vyhraje!

Přejeme hodně zábavy a žádné hádky při hraní :-)

Pusťte si ke hraní Rádio Junior >>

Spustit audio

Související