Co se děje v Podpostelí. Výprava do tajemného světa fantazie

5. květen 2024

Už vás někdy napadlo, co se děje pod vaší postelí, když zhasne lampička a celý svět se odebere ke spánku? Pojďme si to poslechnout.

Čte: Tomáš Pavelka
Napsala: Hana Lehečková
Dramaturgie: Lenka Veverková
Režie: Izabela Schenková
Natočeno: 2017

Možná tam uklízejí pavouci s malými lucerničkami, možná tam leží zapomenuté hračky, anebo se tam možná skrývá duch Alfons! Rozhodně se však nemusíte bát!

Pohádky skřítka Hajaji můžete poslouchat každý den živě od 19:50 hodin ve vysílání Rádia Junior a po odvysílání ještě po dobu 28 dní online – spolu s dalšími pohádkami a příběhy na webu junior.rozhlas.cz/pribehy nebo v aplikaci mujRozhlas.
Něco pro rodiče:
Nestihli jste si poslechnout u nás na webu? Některé tituly najdete v prodeji na CD nebo ke stažení v mp3 na webu Radioteka.cz.

Matylda

Matylda nesnášela uklízení! Pod postelí měla úplnou skládku. Leželo tam: 128
posmrkaných kapesníčků, 85 obalů od sušenek, 5 kilo drobků a jedna růžičková
kapusta, co měla sníst k večeři, ale místo toho si ji strčila do pusy, odběhlado pokojíčku, vyndala z pusy a hodila přímo pod postel. Kdo Matyldě každou nocpod postelí uklízí?

Šimon

Šimonovi se každou, každičkou noc zdály sny, ve kterých na konci letěl vesmírem do strašidelného prázdna a černočerné tmy. A pak se strachem probudil. Jedné noci se však seznámil s klukem Nomišem, jemuž se zdály sny přesně opačné! Jak se kluci seznámili? Z čeho má strach Nomiš? Uvidí se kluci ještě někdy?

Nina

Nina jela se svou maminkou nočním vlakem v lůžkovém kupé na Slovensko, když tu najednou uviděla malého skřítka s červenou čepičkou, který pobíhal sem a tam, jako by měl snad padesát nožiček! Co se stalo, když Nina zmáčkla malilinkatý čudlík? Kde se pak ocitla?

Jonáš

Hajaja vám bude vyprávět o Jonášovi, který se hrozně bál jít spát. Pokaždé dlouho zdržoval maminku a chtěl pití, plyšáka, jít na záchod, nebo mu byla zima, nebo slyšel divný šramot nebo ho svěděl kotník... cokoli jen aby nemusel jít spát. Co malý chlapec objevil pod postelí v mlhavé tmě? Přestal se pak bát?

Jáchym

Malý Jáchym miloval spaní! Jak on miloval spaní! Nejradši by prospal celý den a celou noc a pak celý týden a celý měsíc. Možná také díky tomu, že se mu zdály neuvěřitelně barvité sny! Přemýšleli jste někdy, kdo takové sny, co se vám zdají, vymýšlí?

Světlanka

Taky vám přijde trochu divné spát někde jinde než doma? Jinak to tam voní, polštáře jsou jinak naducané, deka jinak teplá, matrace jinak měkká... Světlanka spala u babičky a u dědy a nemohla usnout. Její prarodiče navíc ještě děsně chrápali! Jak se Světlanka zabavila a co celou noc dělala?

Emilka a Josefína

Dvojčata to nemají zrovna jednoduché. Pořád si je někdo plete, ale co je horší, musí pokaždé chodit všude spolu. A Emilka a Josefína dvojčata byly! Nebylo pro ně tedy žádným překvapením, když se dozvěděly, že pojedou SPOLU na letní tábor, kde budou SPOLEČNĚ v jednom pokoji, na JEDNÉ palandě. Jak holky přežily spaní na táboře? Která z nich se bojí víc?

autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio

Související