Karel Schulz: Princezna z kapradí - kopie

20. duben 2020

Půvabný pohádkový příběh plný protikladů. Účinkují Věra Galatíková, Jaroslav Konečný, Viktor Preiss nebo Martin Zounar. Poslouchejte do neděle 19. dubna 2020.

Osoby a obsazení: Paní Světla (Věra Galatíková), Pán Tmy (Jaroslav Konečný), Světlana (Eva Horká), princ (Martin Zounar), šašek (Viktor Preiss), král (Jiří Samek), kapradinky (Magdalena Hammová, Jaroslava Stránská a Kamila Špráchalová), doktoři (Antonín Hardt a Jiří Lír), liána (Iveta Dušková), trubač (Ladislav Brothánek)
Napsala: Irena Obermannová
Dramaturgie: Eva Košlerová
Zvuk: Miroslava Rychlá
Zvukové efekty: Jiří Binek
Hudba: Tomáš Vránek
Režie: Karel Weinlich
Natočeno: 23. 2. 1990

Druhá pohádka ke kulatému výročí narození režiséra Karla Weinlicha. Láska je nejmocnější lék skoro na všechny neduhy, zvláště na nemoc srdce, které je z ledu. Pomůže i princi, který trpí zimou a nemůže se zahřát.

Když se v království narodí syn, Pán tmy mu chce darovat květ laskavce, který nosí lásku. Král však takový dar odmítne, opovrhuje kouzelným květem. Pán tmy v důsledku královy pýchy novorozeně prokleje a přisoudí princi, že bude mít srdce z ledu, bude krutý a zlý.

Naštěstí je tu ještě Paní světla a její sudba. Ta praví, že se narodí víla, která bude mít sílu prince uzdravit. Musí se ale objevit člověk, který by z lásky k princi dokázal najít kouzelný květ laskavce ukrytý pod zemí. Potom se zase rozvine na zemi láska a laskavec bude kvést.

Stránka Hry a četba nabízí mluvené slovo a čtené pohádky na dobrou noc zdarma on-line. Audioknihy nejde stáhnout. Některé tituly může najít ke stažení na webu Radioteka.cz.

autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio

Související

  • Božena Němcová: Sůl nad zlato

    Pohádková klasika v režii Karla Weinlicha z 80. let. S Rudolfem Hrušínským, Martinem Růžkem nebo Pavlem Křížem. Poslouchejte exkluzivně celý měsíc až do 5. května 2020.

  • Karel Weinlich

    Král rozhlasových pohádek