Lyžák. Poslechněte si hororový podcast s mrazivým Jiřím Lábusem a prostorovým zvukem

12. únor 2024

Na horách číhá zlo. Z obyčejného lyžařského výcviku se tak stane boj o přežití. Strašidelný podcast není vhodný pro posluchače mladší 10 let. Příběh je vymyšlený a nikdy se nestal. Pro prostorový zvuk poslouchejte se sluchátky.

Děsivý příběh vás zavede do zasněžených kopců. S hlavními hrdiny prožijete školní zájezd, který jim rozhodně závidět nebudete. Všechno začne jedním zdánlivě nevinným vyvoláváním duchů, které se zvrtne...

Co skrývá správce horské chaty Cháron a jeho pomocnice Krchová ve fantastickém podání Jiřího Lábuse a Pavly Tomicové? Tahle podezřelá dvojka má za sebou pohnutou minulost. Změnili si jména a s kupou morčat se usadili mimo civilizaci. Jenže ani tam se neschovají před následky svých činů. Zvlášť když jde o zmařené dětské životy a objeví se „něco“, co je hodlá pomstít.

Nasaďte si sluchátka!

Seriál byl natočen speciální binaurální technikou. Všechny hlasy a zvuky tak uslyšíte prostorově a plasticky, jako by postavy stály třeba přímo za vámi. Ale abyste si mohli tenhle úžasný efekt užít, musíte příběh poslouchat na sluchátkách. Bez nich nebude zvuk tak působivý.

Upozornění

Tenhle podcast je opravdu hodně strašidelný a není vhodný pro děti do 10 let. Příběh je vymyšlený a nic z toho, co popisuje, se ve skutečnosti nikdy nestalo.

Režie a scénář: Tereza Verecká
Zvukový design a hudba: Ondřej Gášek
Hrají: Jiří Lábus, Pavla Tomicová, Diana Toniková, Eva Klesnil Sinkovičová, Vojtěch Franců, Rosalie Malinská, Václav Marhold, Tomáš Dalecký, Marek Mikulášek, Ráchel Gojdová, Žofie Hánová a další členi a členky Dismanova rozhlasového dětského souboru.
Dramaturgie: Lenka Veverková
Zvukový mistr: Jitka Špálová
Premiéra: 12. 2. 2024

Podcast Lyžák můžete poslouchat (ideálně se sluchátky) od 12. do 16. 2. 2024 vždy ve 21:00 ve vysílání Rádia Junior. Zpětně pak od 12. 2. od 21:00 kdykoli tady na webu, v aplikaci mujRozhlas nebo na dalších podcastových platformách.

Pusťte si Rádio Junior online >>

Něco pro rodiče: 
Další příběhy pro děti a mládež najdete ke koupi na radioteka.cz

autor: kpe
Spustit audio

Související