Netradiční metoda Timbalooloo seznamuje děti s hudbou a pracuje s emocemi
Koncerty, workshopy, akce, co vše projekt vlastně ukrývá? V rámci své práce se Klára věnuje kreativnímu vzdělávání dětí, proč je to důležité? Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.
Projektová manažerka Klára Břeňová a lektorka Barbora Mlčúchová z hudebního projektu Mladí ladí dětem zavítaly do Klubu Rádia Junior. Jak se liší metoda Timbalooloo od klasické výuky hudební výchovy na českých základních školách? Co je to kreativní vzdělávání se jich ptala Eva Sinkovičová.
S přístupem k výuce hudby, který Klára a Barbora prosazují, přišel v USA Oran Etkin, spoludržitel Grammy a izraelsko-americký jazzman. „Timbalooloo vychází z orffovy metody i z přístupu Marie Montessori. Důležité je, že pracuje s emocemi, různými kulturami. Pracujeme s hudbou z celého světa, hodně s africkou hudbou, s brazilskou, s japonskou, s romskou, samozřejmě s českou hudbou.“ popisují odbornice. Postavena je na příbězích a je zvláštní tím, že děti nehrají žádné známé dětské písně.
Co jsou ceny Grammy?
Ocenění udělované ve Spojených státech amerických za úspěchy v hudebním průmyslu. Vyhlašují se každý rok v několika kategoriích.
Co tedy hrají a jak taková výuka probíhá? I to se dozvíte, když si poslechnete celý rozhovor.
Klub Rádia Junior vysíláme každý den v 19:00. Nenechte si ujít rozhovory se zajímavými hosty >>