Rádio Junior vysílalo z Olomouce. Na rozhlasový festival dorazili i Venda s Fráňou

3. duben 2019

Co mají společného tvarůžky, moderní orloj a středeční vysílání Rádia Junior? Přece město Olomouc, kde od 1. do 4. dubna proběhl festival Prix Bohemia Radio. Takovou slávu si samozřejmě Rádio Junior nemohlo nechat ujít, a proto jsme si udělali výlet za olomouckými posluchači. Dopoledne se děti podívaly do studia a nahlédly pod pokličku rozhlasové tvorby, odpoledne se soutěžilo v živém vysílání přímo z festivalu.

Ve středu 3. dubna vyrazili moderátoři Jirka Kohout a Tomáš Vacek do hanácké metropole, kde se Rádio Junior zúčastnilo již 35. ročníku mezinárodního festivalu rozhlasové tvorby Prix Bohemia Radio. Pro jednou jste nás tedy mohli nejen slyšet, ale i vidět, a dokonce si rozhlasové vysílání vyzkoušet na vlastní kůži zkusit.

Dopoledne za námi studenti dvou zdejších gymnázií dorazili přímo do velkého studia Českého rozhlasu Olomouc, kde pro ně bylo připraveno interaktivní divadelní představení. Seznámili se s nejrůznějšími rozhlasovými profesemi a dozvěděli se, jak to při živém vysílání ve studiu vypadá. Zjistili taky, jakým nástrahám může rozhlasák v přímém přenosu čelit. Několik odvážlivců z řad žáků si dokonce vyzkoušelo, že postavit se za mikrofon není jen tak.

Největším zážitkem ale jednoznačně bylo natáčení jednoho dílu oblíbeného seriálu Ve škole i po škole s Vendou a Fráňou. Zatímco titulní postavy ztvárnili tradičně Tomáš Vacek a Jirka Kohout, rolí jejich spolužáků se s chutí zhostili sami studenti a dokonce i jedna paní profesorka. A šlo jim to skvěle, jak ostatně můžete posoudit sami.

Odpoledne jsme se pak vydali do terénu a vysílali pro vás živě přímo ze speciálního festivalového studia v obchodním centru Šantovka. Celou hodinu se s Jirkou Kohoutem soutěžilo o ceny, zazněly ale také písničky na přání a nechyběly ani vzkazy do vysílání. V 17 hodin pak už bylo načase předat štafetu zpět do pražského studia a s Olomoucí se rozloučit. Už teď se ale těšíme na další výjezdy za vámi!

Spustit audio