Zmrzlina s tajnou recepturou údajně prospívá zdraví. Jak je to možné?

1. únor 2022

Italský lékař z římské univerzity Valerio Sanguigni před pár lety „namíchal“ výjimečnou zmrzlinu. Prý zlepšuje zdraví a výkon. Další díly podcastu najdete na webu Rádia Junior a v mobilní aplikaci Rádia Junior.

Zmrzlina zmíněného lékaře obsahuje mix antioxidantů. To jsou látky přispívající k ochraně našich buněk před působením volných radikálů. Antioxidanty chrání tělo před oxidačním poškozením. Jejich konzumování působí pozitivně na zdraví organismu, ale v přílišné míře mohou i škodit.

Zmrzlina s tajnou recepturou byla testována na dobrovolnících. Ti ji ochutnávali a pak podstupovaly různá zdravotní vyšetření, aby se ukázalo, zda mražená pochoutka v jejich těle něco změnila k lepšímu. Co testy ukázaly? Víc vám prozradí Eva Sinkovičová v dalším díle pořadu Zvídavec. Nastražte uši, pusťte si audio a budete překvapení!

Zajímavosti, podivnosti i perličky

Díly seriálu plné překvapivých informací, podivností a perliček si můžete naladit ve vysílání Rádia Junior každý všední den v 7:30 nebo 17:05. 

Zapojte se a napište nám

Lámete si s něčím hlavu, nebo naopak víte o nějaké zajímavosti, která každému vytře zrak? Dejte to Evě vědět na adresu radiojunior@rozhlas.cz. Do předmětu napište heslo „Zvídavec“ a třeba se váš tip objeví v některém z dalších dílů!

Ze záznamu si můžete každý díl poslechnout taky tady na webu Rádia Junior.

Spustit audio

Související