Zpěvák Vojta D se učí meditovat. Jsem velmi rád a často sám

6. srpen 2020

Zpívá a hraje v muzikálech a moderuje v hudební televizi. Je idolem dívčích srdcí a snaží se šířit pozitivní energii. Jak si ale dobíjí baterky a proč hraje zásadně živě?

Vojtu Drahokoupila (alias Vojtu D) si možná pamatujete z chlapecké skupiny New Element. Už několik let je ale na sólové dráze a věnuje se i moderování hudebních pořadů v televizi. V Hitparádě Rádia Junior se dostal až do síně slávy.

Jsem rád, že jsem

Vyvíjí se nejen hudebně. V poslední době si uvědomil, že se příliš zabýval obavami o budoucnost a trápil se kvůli minulosti. S tím teď skoncoval a snaží se žít okamžikem. Energii čerpá v přírodě, kde se nejraději prochází sám. Rád čte filozofické knížky a medituje. „Ráno vstanu a jsem rád, že jsem," shrnuje svůj životní postoj.

Hudba musí být osobní

„Co napíšete, by mělo být z vás,“ říká. Proto texty jeho písní vychází z osobních zkušeností. Ne vždy to jsou bohužel hezké zážitky, jako například v písni Zeď kolem nás. Inspirace často přichází i na nečekaných místech. Jeho velký hit Chci se rvát ho třeba napadl na záchodě.

Co jste o Vojtovi nevěděli?

Miluje řízky, nesnáší špenát a jeho nejoblíbenější barvy jsou černá a bílá. Nikdy by si neoblékl růžovou. Zbožňuje svého pejska mopsíka. Koledy poslouchá už od září a Vánoce si užívá na sto procent. 

Co dalšího o sobě prozradil a jak to zní, když se pokusí zazpívat co nejvyšší tón? Koukněte na video. Výlslechu ho podrobila naše moderátorka Klára Nováková.

Klub Rádia Junior vysíláme každý den v 19:00. 

Nalaďte si vysílání Rádia Junior online na audioportálu mujRozhlas.

autor: kpe

Související