Jak chovat prase v bytě? Miniprasátka si oblíbil i herec George Clooney

9. prosinec 2023

Co všechno se mohou domácí prasátka naučit a opravdu je vhodné je chovat v bytě? Další díly podcastu najdete na webu Rádia Junior a v mobilní aplikaci Rádia Junior.

Trend chování miniprasátek jako domácích mazlíčků se rozvinul v Americe v druhé polovině minulého století. Odtud také pochází ta úplně nejmenší odrůda, která váží maximálně deset kilo. Taková miniprasátka ale v našich končinách neseženete.

Miniprasátka jsou vhodná i do bytu, vyžadují však pozornost

Nejznámější variantou malých prasátek v České republice a dalších evropských státech jsou göttingenská miniprasata nebo přesněji zakrslá prasata, která mají maximálně 20 kilogramů a měří na výšku 30-35 cm.

Jde o velmi chytrá a společenská zvířátka, která se naučí za vámi běhat a jsou kontaktní a přátelská. Dají se chovat i v bytě, ale potřebují pozornost a procházky. Miniprasátko choval i slavný americký herec George Clooney.

Jak dlouho takové prasátko žije a co všechno se může naučit? Víc vám prozradí Eva Sinkovičová v dalším díle pořadu Zvídavec. Nastražte uši, pusťte si podcast a budete překvapení!

Čtěte také

Zajímavosti, podivnosti i perličky

Díly seriálu plné překvapivých informací, podivností a perliček si můžete naladit ve vysílání Rádia Junior každý všední den v 7:30 nebo 18:10. 

Zapojte se a napište nám

Lámete si s něčím hlavu, nebo naopak víte o nějaké zajímavosti, která každému vytře zrak? Dejte to Evě vědět na adresu radiojunior@rozhlas.cz. Do předmětu napište heslo „Zvídavec“ a třeba se váš tip objeví v některém z dalších dílů!

Ze záznamu si můžete každý díl poslechnout taky tady na webu Rádia Junior.

autoři: Eva Sinkovičová , kpe
Spustit audio

Související