Koupání s roztomilými prasátky je turistický hit. Jak se dostala na malý neobydlený ostrov?

21. červen 2022

Chtěli byste si zaplavat v průzračné vodě s prasátky, pak jim dát svačinku a dívat se, jak se rochní v písku? Vypravte se na Bahamy na ostrůvek Big Major Cay. Další díly podcastu najdete na webu Rádia Junior a v mobilní aplikaci Rádia Junior.

Na ostrově Big Major Cay nežijí žádní lidé a nenajdete tam ani hotely. Zato tam narazíte na Pig Beach, tedy v překladu prasečí pláž.

Na ostrůvku Big Major Cay si turisté užijí zábavu s místními prasátky

Malebný kousek země obklopený průzračnou vodu tam totiž obývají prasata. S oblibou se koupou ve vlnách a vyvalují na pláži. Jak se tam ale dostala? To nikdo neví, existuje ale několik teorií. Možná jsou to potomci prasat, která se zachránila při ztroskotání lodi a doplula na ostrov.

Jak na malém ostrově můžou přežít? Kdo je tam krmí? Víc vám prozradí Eva Sinkovičová v dalším díle pořadu Zvídavec. Nastražte uši, pusťte si podcast a budete překvapení!

Čtěte také

Zajímavosti, podivnosti i perličky

Díly seriálu plné překvapivých informací, podivností a perliček si můžete naladit ve vysílání Rádia Junior každý všední den v 7:30 nebo 17:05. 

Zapojte se a napište nám

Lámete si s něčím hlavu, nebo naopak víte o nějaké zajímavosti, která každému vytře zrak? Dejte to Evě vědět na adresu radiojunior@rozhlas.cz. Do předmětu napište heslo „Zvídavec“ a třeba se váš tip objeví v některém z dalších dílů!

Ze záznamu si můžete každý díl poslechnout taky tady na webu Rádia Junior.

autoři: Eva Sinkovičová , kpe
Spustit audio

Související