Jakou roli hrají u zvířat barvy? Proč bývají samičky jinak zbarvené než samečci?
Proč bývají samečkové v přírodě výrazně barevnější, než samičky? Jaké zvířecí barvy jsou opravdové a jaké jen světelný klam pro lidské oko?
Veronika Hájková si do Klubu Rádia Junior pozvala zoologa Andrana Abramjana. Společně probrali neuvěřitelné zajímavosti ze světa zvířat. Zaměřili se hlavně na barvy. Proč jsou některá zvířata hýří nejrůznějšími odstíny a jiná ne? Už jste třeba někdy naživo viděli ledňáčka? Ten vypadá jako létající drahokam.
Andran taky prozradil, že Praha je překvapivě pestré místo. Na jejím území se dají pozorovat zajímavé druhy volně žijících zvířat. Jen si to poslechněte.
Klub Rádia Junior vysíláme každý den v 19:00.
Nalaďte si vysílání Rádia Junior online na audioportálu mujRozhlas.
Související
-
Když hosté koušou. Moderátorka Veronika Hájková vzpomínala na své začátky i zranění od hutie
Do studia si zve nejen lidi, ale i zvířata. Tentokrát se ocitla na „druhé straně“. Jaké byly Veroničiny začátky v rozhlase?
-
Slepice mají emoce i smysl pro humor. Organizace Slepice v nouzi je vykupuje z velkochovů
Slepice jsou pozoruhodná zvířata. Proč někdy potřebují naši pomoc? To vám prozradí Kateřina Reifová z organizace Slepice v nouzi.
-
Lidé houfně navštěvují chráněná území. Nejsou na takový nápor připravená, hodnotí zoolog
Karel Kerouš rád fotí zvířata. Podívejte se na jeho snímky a poslechněte si, co se děje v přírodě na jaře. Jak ji chránit, zvlášť když do ní vyráží čím dál tím víc lidí?