Japonské sněžné opice zvládají mrazy a milují teplé koupele. Čím se ale v zimě živí?

11. červenec 2023

Makak červenolící je kromě člověka nejseverněji žijící primát. Musel se tak přizpůsobit sněhu a mrazu. Jak? Další díly podcastu najdete na webu Rádia Junior a v mobilní aplikaci Rádia Junior.

Makakové červenolící se živí různým typem potravy, podle toho, kde přesně žijí. V oblibě mají třeba sladké brambory nebo bambusové výhonky. Při hledání potravy se dokáží prohrabat i silnou vrstvou sněhu. Během tuhé zimy jedí pupeny i kůru stromů a hledají organické zbytky v řekách. Důležitou roli ale pro ně hrají zásoby podkožního tuku. Proto se na podzim pořád něčím krmí.

Jak vypadá život v jejich tlupě? A čím doslova šokovali vědce? Víc vám prozradí Eva Sinkovičová v dalším díle pořadu Zvídavec. Nastražte uši, pusťte si audio a budete překvapení!

Čtěte také

Zajímavosti, podivnosti i perličky

Díly seriálu plné překvapivých informací, podivností a perliček si můžete naladit ve vysílání Rádia Junior každý všední den v 7:30 nebo 17:05. 

Zapojte se a napište nám

Lámete si s něčím hlavu, nebo naopak víte o nějaké zajímavosti, která každému vytře zrak? Dejte to Evě vědět na adresu radiojunior@rozhlas.cz. Do předmětu napište heslo „Zvídavec“ a třeba se váš tip objeví v některém z dalších dílů!

Ze záznamu si můžete každý díl poslechnout taky tady na webu Rádia Junior.

autoři: Eva Sinkovičová , kpe
Spustit audio

Související