Je normální necítit se skvěle, když si rodič najde nového partnera. Svěřte se s tím
Vlastní a nevlastní rodina. Jak zvládnout příchod nevlastního rodiče a sourozenců? Co může pomoci naučit se spolu dobře vycházet? Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.
„Dospělí si hodně přejí, aby děti vycházely s jejich novým partnerem. Příchod nového partnera ale málokdy bývá idylický. Je v pořádku, pokud se kluci a holky necítí nijak skvěle,“ vysvětluje v Klubu Rádia Junior psycholožka Bára Downes.
To ale neznamená, že bychom měli být na nového člena rodiny zlí. „Mám právo nechovat k novému partnerovi city, ale jiná věc je, že se umím ovládat a dávám mu najevo respekt,“ varuje psycholožka.
Nový partner našeho rodiče může být často i sympatický, a přesto máme pocit, že bychom ho neměli mít rádi. Proč? Můžeme si totiž myslet, že tím zrazujeme druhého rodiče. „Třeba máme pocit, že kdybychom se s tou novou paní smáli, že to bude maminku mrzet,“ říká odbornice.
Jak se s těmito pocity vyrovnat, s kým se poradit a co dělat, když do rodiny s novým rodičem přibyde i nový sourozenec? Poslechněte si celý podcast.
Klub Rádia Junior vysíláme každý den v 19:00. Nenechte si ujít rozhovory se zajímavými hosty >>
Související
-
Když se ostatní smějí vašim zálibám. Psycholožka radí, jak zlepšit vztahy se spolužáky
Zdá se vám, že jste osamělí se svými zájmy a zálibami? Jak si s tím poradit a co by mohlo pomoci zlepšit vztahy se spolužáky a kamarády?
-
Mluvte se sebou hezky. Tělo nemá plnit požadavky módních časopisů, míní psycholožka o body shamingu
Možná máte někdy pocit, že vaše tělo není dokonalé a všichni to musí vidět. Co dělat, když se vám někdo posmívá?
-
Rodiče se často kritizováním snaží motivovat. Dětem tím spíš srazí sebevědomí, varuje psycholožka
Člověk by měl mít zdravou sebedůvěru a nepodceňovat se. Co jsou největší zabijáci sebevědomí? A k čemu je vůbec dobré?