Kdo byli Kyklopové, Kerberos a Medúsa? Příběhy s nimi děsí už tisíce let

4. říjen 2021

V mýtech kromě hrdinů, bohů a prostých lidí často vystupují také příšery a bájná stvoření. Jaký je jejich příběh a proč si je lidé vymysleli?

Mýty (jinak taky báje a legendy) jsou vlastně příběhy, které si v dávných dobách začali lidé vyprávět, aby si vysvětlili, jak vznikl svět, kde se vzal člověk, co se s námi stane po smrti a jak vznikají pro ně tehdy nevysvětlitelné přírodní jevy.

Starodávné mýty mají své kouzlo. Dodnes podle nich vznikají i filmy. Jsou to vlastně takové fantasy příběhy plné odvážných hrdinů, mocných bohů a příšer. Jednou z takových oblud jsou Kyklopové. Byli to obři s jedním okem. Strašlivá Medúsa měla zase místo vlasů hady a její pohled dokázal měnit v kámen.

Poslechněte si i o dalších neuvěřitelných bytostech. Jak vypadal Minotaurus a kdo dokázal ošálit tříhlavého psa Kerbera?

Víc vám prozradí Eva Sinkovičová v dalším díle pořadu Zvídavec. Nastražte uši, pusťte si audio a budete překvapení!

Zajímavosti, podivnosti i perličky

Dvě minutky plné překvapivých informací, podivností a perliček si můžete naladit ve vysílání Rádia Junior každý všední den v 7:30 nebo 17:05. 

Zapojte se a napište nám

Lámete si s něčím hlavu, nebo naopak víte o nějaké zajímavosti, která každému vytře zrak? Dejte to Evě vědět na adresu radiojunior@rozhlas.cz. Do předmětu napište heslo „Zvídavec“ a třeba se váš tip objeví v některém z dalších dílů!

Ze záznamu si můžete každý díl poslechnout taky tady na webu Rádia Junior.

Spustit audio

Související