Kdo byl svatý Mikuláš?

5. prosinec 2023

Chodil čert a anděl s Mikulášem vždy? A kdo byl Mikuláš, než se z něj stala kouzelná postava, která jednou ročně nosí dárečky hodným dětem? Další díly podcastu najdete na webu Rádia Junior a v mobilní aplikaci Rádia Junior.

V podvečer 5. prosince navštěvuje domácnosti s menšími dětmi Mikuláš, čert a anděl. Kde se ale Mikuláš vzal? Než se z něj stala kouzelná postava, která každý rok nosí hodným dětem malé dárky, byl Mikuláš skutečná osoba z masa a kostí.

Svatý Mikuláš se narodil někdy kolem roku 280 našeho letopočtu na území dnešního Turecka. Stal se biskupem a byl mezi lidmi známý a oblíbený pro svou štědrost a laskavost. Jde o jednoho z nejuctívanějších svatých v celém křesťanství.

Jak vypadají Mikulášské obchůzky v jiných zemích? Nosí tam také dárky? Víc vám prozradí Eva Sinkovičová v dalším díle pořadu Zvídavec. Nastražte uši, pusťte si podcast a budete překvapení!

Čtěte také

Zajímavosti, podivnosti i perličky

Díly seriálu plné překvapivých informací, podivností a perliček si můžete naladit ve vysílání Rádia Junior každý všední den v 7:30 nebo 18:10. 

Zapojte se a napište nám

Lámete si s něčím hlavu, nebo naopak víte o nějaké zajímavosti, která každému vytře zrak? Dejte to Evě vědět na adresu radiojunior@rozhlas.cz. Do předmětu napište heslo „Zvídavec“ a třeba se váš tip objeví v některém z dalších dílů!

Ze záznamu si můžete každý díl poslechnout taky tady na webu Rádia Junior.

autoři: Eva Sinkovičová , kpe
Spustit audio

Související