Nejpestřejší pták u nás připomíná papouška. Kde ho můžete pozorovat?

29. září 2021

Už jste někdy na vlastní oči viděli vlhu pestrou? Kde v České republice ji můžete nejčastěji spatřit? Čím se živí? Poznejte tohoto ptáčka trochu více.

Vlha pestrá je opravdu krásný opěřenec. Dříve byste ji u nás nenašli, ale jak se otepluje podnebí, začalo se jí dařit i v České republice. Abyste měli co největší šanci ji spatřit, doporučujeme se vypravit na jižní Moravu. Zajímavá je tím, že se nebojí lovit hmyz „ozbrojený“ žihadly. Pochutná si tak třeba na vose i sršni.

Vlhy mají zvláštní styl hnízdění. Jaký? Víc vám prozradí Eva Sinkovičová v dalším díle pořadu Zvídavec. Nastražte uši, pusťte si audio a budete překvapení!

Zajímavosti, podivnosti i perličky

Dvě minutky plné překvapivých informací, podivností a perliček si můžete naladit ve vysílání Rádia Junior každý všední den v 7:30 nebo 17:05. 

Zapojte se a napište nám

Lámete si s něčím hlavu, nebo naopak víte o nějaké zajímavosti, která každému vytře zrak? Dejte to Evě vědět na adresu radiojunior@rozhlas.cz. Do předmětu napište heslo „Zvídavec“ a třeba se váš tip objeví v některém z dalších dílů!

Ze záznamu si můžete každý díl poslechnout taky tady na webu Rádia Junior.

Spustit audio

Související