Notováníčko - Bude zima, bude mráz
Ahoj děti, zdraví vás víla Budínka!
Bude zima, bude mráz, kam se ptáčku, kam schováš? Schovám já se pod hrudu, tam já zimu přebudu.
Taky už je vám venku zima? Koukám, že už neběháte jen v sukýnce nebo krátkých kalhotách. Panečku, vy máte ale krásné svetříky a teplé kabátky. A ty vysoké boty. A co to máte na hlavě? Čepici! Tak to vám asi ta zima nevadí.
Všimly jste si, jak se všechno venku úžasně mění? Třeba náš les a louka. Ty nádherné barvy listí, hnědá, rezavá a žlutá. Já moc ráda pozoruji, jak padá listí ze stromu. Taky se vám to líbí? Jé, pojďme si zahrát na strom, ze kterého to listí padá.
Postavte se rovně, vy jste jako ten strom, roztáhněte ruce, to budou větve. A teď z těch větví pomaloučku padá listí. Máváte všemi prsty a pomalinku jdete do dřepu. Dotknete se země a listy už spadly. A ještě jednou vztyk, roztáhněte ruce, hýbejte prsty a jděte do dřepu. Prsty se dotkněte země. Listy právě spadly.
Poslouchejte pořad víly Budínky, tady je první díl:
Další díly Notováníčka vysíláme od pondělí do pátku v 9:05 a 11:00.