Pelikáni museli opustit své oblíbené jezírko. Ošetřovatelům na kajacích se nechtěli vzdát bez boje
V liberecké zoo proběhl odchyt pelikánů a jejich přesun na zimoviště. Mohutným ptákům se ale pryč nechtělo, a celá akce tak vypadala jako hra na honěnou.
Pelikáni váží kolem dvanácti kilo a nejsou tak zrovna snadnou kořiští. A to ani pro ošetřovatele ze Zoo Liberec, kteří je každý rok touto dobou nahánějí a chytají, aby je mohli přesunout mimo zahradu do zimoviště. Poslechněte si v reportáži Lucie Fürstové, jak celá akce probíhala.
Při odchytu se ve středu 6. listopadu uplatnily rychlé nohy i kajaky. Zapotřebí byla taky velká opatrnost. Pelikáni mají totiž na konci zobáku ostrý háček a dokážou člověka nepříjemně poškrábat. Nakonec ale vše dobře dopadlo a nic se nestalo ani lidem, ani dvaceti opeřencům.
V zimovišti, kde mohou v klidu hnízdit, zůstanou tihle nádherní ptáci až do jara.