Proč jsou Simpsonovi žlutí? Překvapte kamarády zajímavostmi o slavné rodince

15. únor 2024

Tenhle seriál se odehrává v městečku Springfield a má skvělý český dabing, který patří mezi nejlepší na světě. Co o něm ale moc lidí neví?

Už jste někdy přemýšleli nad tím, proč jsou postavičky slavného animovaného seriálu Simpsonovi žluté? Je to z toho důvodu, aby upoutaly pozornost diváka, když přepíná programy na televizi. 

Hlasujte pro Zvídavce 
do 5. června 2023 se hlasuje v Anketě podcast roku. Udělejte Evě Sinkovičové radost a podpořte ji. Jak na to?

Chci podpořit Zvídavce >>

Zajímavostí kolem žluté rodiny je ale mnohem víc. Je to nejdéle vysílaní animovaný seriál v Americe. Má už přes 700 dílů. Český dabing je podle amerických tvůrců seriálu jeden z nějlepších na světě. Cumlání malé Maggie nadaboval sám tvůrce seriálu Matt Groening. Jeho iniciály jsou také skryty v postavě Homera. Kde? A jak vznikla jména hlavních postav postav?

Víc vám prozradí Eva Sinkovičová v dalším díle pořadu Zvídavec. Nastražte uši, pusťte si audio a budete překvapení!

Čtěte také

Zajímavosti, podivnosti i perličky

Dvě minutky plné překvapivých informací, podivností a perliček si můžete naladit ve vysílání Rádia Junior každý všední den v 7:30 nebo 17:05. 

Zapojte se a napište nám

Lámete si s něčím hlavu, nebo naopak víte o nějaké zajímavosti, která každému vytře zrak? Dejte to Evě vědět na adresu radiojunior@rozhlas.cz. Do předmětu napište heslo „Zvídavec“ a třeba se váš tip objeví v některém z dalších dílů!

Ze záznamu si můžete každý díl poslechnout taky tady na webu Rádia Junior.

Spustit audio

Související