Jak ušetřit místo na zahradě a pěstovat víc plodin na jedné rostlině? Pořiďte si bramborajče

14. srpen 2023

V létě sklidíte sladká rajčátka a na podzim vykopete brambory. A to vše jen díky jedné rostlině. Není to jen nějaký žertík? Další díly podcastu najdete na webu Rádia Junior a v mobilní aplikaci Rádia Junior.

Téhle rostlině, která dává hned dva druhy plodin najednou, se říká TomTato, potatom, česky brambororajče nebo taky bramborajče.

Nahoře vám vyrostou výborná rajčátka a v zemi na vás čekají brambory. A navíc není bramborajče vůbec pěstitelsky náročné. Klidně si můžete tuhle rostlinku 2v1 pořídit i domů na zahrádku nebo třeba na balkon.

Jak se starat o bramborajče a kde se vůbec vzalo? Víc vám prozradí Eva Sinkovičová v dalším díle pořadu Zvídavec. Nastražte uši, pusťte si audio a budete překvapení!

Čtěte také

Zajímavosti, podivnosti i perličky

Díly seriálu plné překvapivých informací, podivností a perliček si můžete naladit ve vysílání Rádia Junior každý všední den v 7:30 nebo 17:05. 

Zapojte se a napište nám

Lámete si s něčím hlavu, nebo naopak víte o nějaké zajímavosti, která každému vytře zrak? Dejte to Evě vědět na adresu radiojunior@rozhlas.cz. Do předmětu napište heslo „Zvídavec“ a třeba se váš tip objeví v některém z dalších dílů!

Ze záznamu si můžete každý díl poslechnout taky tady na webu Rádia Junior.

autoři: Eva Sinkovičová , kpe
Spustit audio

Související