Sleduj! Poslechněte si drsný příběh ze světa influencerů, který získal mezinárodní ocenění

20. říjen 2023

Porota mezinárodního festivalu rozhlasové tvorby ocenila hru o odvrácené straně sociálních sítích, kterou napsal Tomáš Ráliš pro Rádio Junior. Poslechněte si exkluzivně do 26. října 2023. Další příběhy najdete na webu Rádia Junior a v mobilní aplikaci Rádia Junior.

Čtěte také

Dvě kamarádky mají slibně rozjetou kariéru na sociálních sítích. Rýsuje se i velká spolupráce se slavnou firmou, když v tom přijde zvrat a začne jít do tuhého. Obstojí jejich přátelství tváří tvář chamtivosti, podvodu a lidskému hněvu?

Hned dvě ocenění na mezinárodním fetivalu

Hra byla natočena v roce 2022 a v roce 2023 získala 3. místo v kategorii Drama na mezinárodním fetivalu rozhlasové tvorby Prix Bohemia Radio. Odnesla si také Cenu studentské poroty. „S odbornou porotou se studenti shodli na realističnosti prostředí natáčení a na ohlušujícím soud designu, který porotce Kevin Brew nazval 'redbullem pro uši',“ popsala studentská redaktorka festivalu Eliška Ferfecká.

Tomáš Ráliš příběh napsal pro Rádio Junior, které se problematice nebezpečí v online světě dlouhodobě věnuje >>. V hlavních rolích uslyšíte Anežku Šťastnou a Antonii Rašilovovou.

Jak se natáčelo

Hrají: Anežka Šťastná, Antonie Rašilovová, Dan Kranich, Ondřej Jiráček, Darija Pavlovičová, Vojtěch Hrabák, Anita Krausová, Petr Vančura a další
Napsal: Tomáš Ráliš
Dramaturgie: Lenka Veverková
Zvukový mistr: Jonáš Rosůlek
Zvukový design: Miro Tóth
Režie: Ondřej Štefaňák
Premiéra: 22. 10. 2022

Rozhlasové hry běží ve vysílání Rádia Junior vždy v sobotu a v neděli v 10:00 a 14:00.

Nalaďte si Rádio Junior online >>

Něco pro rodiče: 
Další krásné příběhy pro děti a mládež najdete ke koupi na radioteka.cz

autor: Redakce Rádia Junior
Spustit audio

Související