Tajemství veverek z filmu Karlík a továrna na čokoládu

15. listopad 2023

Také máte rádi film režiséra Burtona o návštěvě neuvěřitelné továrny na cukrovinky? A zaujala vás scéna s desítkami veverek louskajícími ořechy? Známe jejich tajemství!

Počítačové triky a roboti místo živých zvířat jsou u filmu běžná praxe. Továrníkovi Wonkovi ale s louskáním ořechů pomáhají skuteční zvířecí herci. Přesně tak, ve filmu Karlík a továrna na čokoládu se objeví několik desítek opravdových cvičených veverek! Že to není možné? Nevěříte?

Jak probíhalo natáčení a výcvik chlupatých hvězd prozradí Eva Sinkovičová v dalším díle pořadu Zvídavec. Nastražte uši, pusťte si audio a budete překvapení!

Zajímavosti, podivnosti i perličky

Dvě minutky plné překvapivých informací si můžete naladit ve vysílání Rádia Junior každý všední den v 7:30 nebo 17:05. Eva Sinkovičová vám odhalí neuvěřitelné zajímavosti, podivnosti a perličky.

Dozvíte se, co jste nevěděli, uslyšíte, co jste neslyšeli. Čekají vás zvláštní zvyky zvířat i lidí, podivné zákony, neskutečné informace o lidském i zvířecím těle a další a další zajímavosti.

Eva Sinkovičová

Zapojte se a napište nám

Lámete si s něčím hlavu, nebo naopak víte o nějaké zajímavosti, která každému vytře zrak? Dejte to Evě vědět na adresu radiojunior@rozhlas.cz. Do předmětu napište heslo „Zvídavec“ a třeba se váš tip objeví v některém z dalších dílů!

Ze záznamu si můžete každý díl poslechnout taky tady na webu Rádia Junior.

Spustit audio

Související

  • Zvídavec

    Každodenní dávka neuvěřitelných zajímavostí ze světa lidí, zvířat, rostlin i věcí.