Už 3 838 škol se zapojilo do projektu Recyklohraní. Rádio Junior nezůstává pozadu

21. únor 2021

Pomáhat přírodě může každý. A díky projektu Recyklohraní to je navíc ohromná zábava.

Recyklohraní aneb Ukliďme si svět je školní vzdělávací program. Jeho organizátoři se snaží, aby se děti ve školkách a školách dozvídaly nové informace o třídění a recyklaci odpadů, odpovědné spotřebě nebo klimatické změně. A všechno zábavně, prakticky a hravě. O tom všem si ve vysílání Junioru povídala moderátorka Denisa Kimlová s ředitelkou projektu Hanou Ansorgovou. Jak se i vy můžete zapojit do úklidu planety? Poslechněte si rozhovor.

Co je uvnitř počítače?

Může to vypadat například tak, že do školy přijedou v rámci programu Recyklace hrou lektoři a společně s dětmi rozeberou maketu pračky nebo počítače. Díky tomu odhalí, jaké materiály se skrývají uvnitř.

Lektoři navíc vysvětlí, jak se dají tyhle materiály recyklovat a znovu použít. Nebo se celá škola zapojí do jedné z výzev a žáci mají za úkol do třídy přinést staré vysloužilé telefony, vybité baterie nebo tonery.

Pomáhejte s Rádiem Junior

Recyklohraní připravuje tematická videa a prezentace, které se hodí jak učitelům, tak žákům. Do projektu už se zapojilo 3 838 škol! Na webu recyklohrani.cz se může přihlásit i ta vaše.

Protože Rádiu Junior také záleží na našem životním prostředí, připravili jsme pro vás ve spolupráci s Recyklohraním jeden díl Zvídavce Evy Sinkovičové na téma vodní stopa. Navíc pro vás máme kvíz, ve kterém si můžete otestovat, kolik toho o vodní stopě víte. Možná vás překvapí, jak velkou vodní stopu za sebou každý z nás má. Dozvíte se taky, jak ji zmenšit.

Kromě toho pro vás máme připravené i další zajímavé články o tom, jak pomáhat přírodě i zvířatům a online hry, ve kterých si potrénujete třídění odpadu.

Podívejte na náš web >>

 Tak co? Zkusíte to taky?

autoři: Tereza Rašová , kpe
Spustit audio

Související