Uzvedl by 10leté dítě a stiskem klepet se vyrovná síle lva. Jak velký je krab palmový?

8. červenec 2024

Kde žije? Čím se živí a může být tenhle obr pro člověka nebezpečný? Další díly podcastu najdete na webu Rádia Junior a v mobilní aplikaci Rádia Junior.

Krab palmový může měřit až 1 metr! Stisk jeho klepet se vyrovná síle lví tlamy. Potkat se s ním můžete na ostrovech v jihovýchodní Asii. 

Jeho život začíná v moři. Kdžy trochu vyroste, vypraví se na souš, kde stráví zbtek života, který může být dlouhý i několik desítek let. Sežere vše na co přijde, v oblibě má kokosové ořechy, pro které si šplhá na vršek palem. Má sílu a dokázal by unést až 30 kilo. To je třeba váha 10letého dítěte.

Je tenhle krab rychlý? Ve které zoo u nás si ho můžete prohlédnout na vlastní oči? Víc vám prozradí Eva Sinkovičová v dalším díle pořadu Zvídavec. Nastražte uši, pusťte si podcast a budete překvapení!

Čtěte také

Zajímavosti, podivnosti i perličky

Díly seriálu plné překvapivých informací, podivností a perliček si můžete naladit ve vysílání Rádia Junior každý všední den v 7:30 nebo 17:05. 

Zapojte se a napište nám

Lámete si s něčím hlavu, nebo naopak víte o nějaké zajímavosti, která každému vytře zrak? Dejte to Evě vědět na adresu radiojunior@rozhlas.cz. Do předmětu napište heslo „Zvídavec“ a třeba se váš tip objeví v některém z dalších dílů!

Ze záznamu si můžete každý díl poslechnout taky tady na webu Rádia Junior.

autoři: Eva Sinkovičová , kpe
Spustit audio

Související