3D tiskárny umí připravit těstoviny i pizzu. Blíží se doba, kdy nahradí běžné vaření?

15. červen 2022

Jednou budeme mít možná všichni doma 3D tiskárnu na jídlo. Už teď dokážou věci jako ze sci-fi filmu. Další díly podcastu najdete na webu Rádia Junior a v mobilní aplikaci Rádia Junior.

O 3D tiskárně asi někdy slyšel každý. Na rozdíl od normální tiskárny umí vytisknout trojrozměrný objekt. Uplatnění tyhle přístroje našly v mnoha profesích i domácnostech. Slyšeli jste ale o tiskárně, která umí připravit jídlo?

Speciální 3D tiskárny dokážou vykouzlit třeba těstoviny, pizzu nebo tortilly. Používají se v několika restauracích na světě a šetří čas. Jídla však tiskárna zatím jen sestaví. Uvařit, upéct nebo ohřát to pak musí člověk. Náplní pro takovou tiskárnu jsou poživatelné gely, práškové pasty a tekutiny.

Jak tiskárny ví, co mají vytvořit? A proč by mohlo být jejich používání dobré pro životní prostředí? Víc vám prozradí Eva Sinkovičová v dalším díle pořadu Zvídavec. Nastražte uši, pusťte si podcast a budete překvapení!

Čtěte také

Zajímavosti, podivnosti i perličky

Díly seriálu plné překvapivých informací, podivností a perliček si můžete naladit ve vysílání Rádia Junior každý všední den v 7:30 nebo 17:05. 

Zapojte se a napište nám

Lámete si s něčím hlavu, nebo naopak víte o nějaké zajímavosti, která každému vytře zrak? Dejte to Evě vědět na adresu radiojunior@rozhlas.cz. Do předmětu napište heslo „Zvídavec“ a třeba se váš tip objeví v některém z dalších dílů!

Ze záznamu si můžete každý díl poslechnout taky tady na webu Rádia Junior.

Spustit audio

Související