Tohle psovi nikdy nedávejte! Které potraviny jsou pro něj nebezpečné?

18. říjen 2021

Některé potraviny, na kterých si pochutnáváme, mohou našim psím parťákům uškodit. Nesmí čokoládu, ale i některé druhy zeleniny, ovoce a dokonce masa. Poslechněte si víc.

Tělo našich čtyřnohých miláčků funguje trochu jinak než naše a často si s určitými látkami neumí poradit. Rozhodně byste jim neměli dávat čokoládu a všechny potraviny a pochoutky obsahující kakao. Obsahuje látky patřící do skupiny methylxantinů (jako je třeba kofein) a ty jsou pro psy smrtelně jedovaté. Ve vyšších dávkách způsobují selhání srdce a oběhového systému.

Pozor si dávejte i na určité druhy zeleniny. Zejména na cibuloviny. Proč a které další „dobroty“ byste měli před pejskem zamknout někam do skříně?

Víc vám prozradí Eva Sinkovičová v dalším díle pořadu Zvídavec. Nastražte uši a pusťte si audio.

Zajímavosti, podivnosti i perličky

Dvě minutky plné překvapivých informací, podivností a perliček si můžete naladit ve vysílání Rádia Junior každý všední den v 7:30 nebo 17:05. 

Zapojte se a napište nám

Lámete si s něčím hlavu, nebo naopak víte o nějaké zajímavosti, která každému vytře zrak? Dejte to Evě vědět na adresu radiojunior@rozhlas.cz. Do předmětu napište heslo „Zvídavec“ a třeba se váš tip objeví v některém z dalších dílů!

Ze záznamu si můžete každý díl poslechnout taky tady na webu Rádia Junior.

Spustit audio

Související

  • Zvídavec

    Každodenní dávka neuvěřitelných zajímavostí ze světa lidí, zvířat, rostlin i věcí.