Ananas nás tak trochu pojídá zaživa. Proč si ho někteří lidé solí?

22. únor 2021

Do Čech doputoval z Ameriky ve společnosti brambor a dalších plodin. Nejprve byl jen luxusní exotickou pochoutkou, dnes je běžně k dostání.

Možná se vám někdy stalo, že vás po ochutání ananasu pálil jazyk nebo jste měli citlivé zuby. To způsobil enzym bromelin. Naše tělo je plné bílkovin, které ananas díky bromelinu rozkládá, takže začne vlastně trochu trávit vnitřek našich úst. Tenhle efekt trochu zmírňuje sůl, proto si někteří lidé ananas solí.

Ananas je ale hlavně vitamínová bomba, která je našemu tělu moc prospěšná. Co všechno obsahuje? Víc vám prozradí Eva Sinkovičová v dalším díle pořadu Zvídavec. Nastražte uši, pusťte si audio a budete překvapení!

Zajímavosti, podivnosti i perličky

Dvě minutky plné překvapivých informací, podivností a perliček si můžete naladit ve vysílání Rádia Junior každý všední den v 7:30 nebo 17:05. 

Zapojte se a napište nám

Lámete si s něčím hlavu, nebo naopak víte o nějaké zajímavosti, která každému vytře zrak? Dejte to Evě vědět na adresu radiojunior@rozhlas.cz. Do předmětu napište heslo „Zvídavec“ a třeba se váš tip objeví v některém z dalších dílů!

Ze záznamu si můžete každý díl poslechnout taky tady na webu Rádia Junior.

Spustit audio

Související

  • Zvídavec

    Každodenní dávka neuvěřitelných zajímavostí ze světa lidí, zvířat, rostlin i věcí.