Bílá pleť bývala módní trend. Proč neodkládat opalovací krém ani v zimě?

20. září 2021

Pokožku je třeba chránit. Sluneční svit je totiž nejen zdrojem energie, ale také UV záření, které nám může uškodit. Pojďte se dozvědět o opalovacích krémech něco víc.

Ze slunečního záření čerpáme energii a pohodu. Obsahuje však také ultrafialovou složku, takzvané UV záření, které sice potřebujeme k čerpání vitaminu D, ale měli bychom se před ním i chránit, jinak nám může celkem uškodit.

V současnosti máme na výběr velkou spoustu opalovacích krémů. Jak to ale dělali naši předkové, kteří je neměli a navíc si cenili neopálené pleti? Víc vám prozradí Eva Sinkovičová v dalším díle pořadu Zvídavec. Nastražte uši, pusťte si audio a budete překvapení!

Zajímavosti, podivnosti i perličky

Dvě minutky plné překvapivých informací, podivností a perliček si můžete naladit ve vysílání Rádia Junior každý všední den v 7:30 nebo 17:05. 

Zapojte se a napište nám

Lámete si s něčím hlavu, nebo naopak víte o nějaké zajímavosti, která každému vytře zrak? Dejte to Evě vědět na adresu radiojunior@rozhlas.cz. Do předmětu napište heslo „Zvídavec“ a třeba se váš tip objeví v některém z dalších dílů!

Ze záznamu si můžete každý díl poslechnout taky tady na webu Rádia Junior.

Spustit audio

Související