Co znamená, když někomu darujete žlutou růži? Vyznáte se v květomluvě?

14. červen 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Každá květina v kytici má svůj význam. Poznejte, jak funguje květomluva

Květiny nejsou jen krásné, mají svou symboliku a jedinečné významy. Záleží na druhu, barvě a také na počtu kusů v kytici. Proč vůbec květomluva vznikla?

Růže je typicky květinou lásky a vášně, ale záleží u ní hodně i na barvě. Když někomu darujete červenou, v květomluvě to značí opravdovou lásku, žlutá naopak symbolizuje přátelství, růžová značí něhu, jemnost a romantiku.

V pravidlech kolem květin dříve ale hrálo roli daleko víc věcí. Třeba i ruka, kterou kytici přijímáte. Co znamenalo, když ji dívka uchopila levou rukou? Kdy byste měli do pugétu svázat lichý počet květin a kdy sudý? 

Víc vám prozradí Eva Sinkovičová v dalším díle pořadu Zvídavec. Nastražte uši, pusťte si audio a budete překvapení!

Zajímavosti, podivnosti i perličky

Dvě minutky plné překvapivých informací, podivností a perliček si můžete naladit ve vysílání Rádia Junior každý všední den v 7:30 nebo 17:05. 

Zapojte se a napište nám

Lámete si s něčím hlavu, nebo naopak víte o nějaké zajímavosti, která každému vytře zrak? Dejte to Evě vědět na adresu radiojunior@rozhlas.cz. Do předmětu napište heslo „Zvídavec“ a třeba se váš tip objeví v některém z dalších dílů!

Ze záznamu si můžete každý díl poslechnout taky tady na webu Rádia Junior.

Spustit audio

Související

  • Zvídavec

    Každodenní dávka neuvěřitelných zajímavostí ze světa lidí, zvířat, rostlin i věcí.