Jak dlouho žije andulka a dokáže se naučit mluvit?

15. duben 2022

Co všechno víte o nejrozšířenějším papouškovi v lidské péči? Umí andulka mluvit a čím ji krmit?

Papouška andulku určitě znáte a možná ji i máte doma. Co všechno o nich ale (ne)víte? Některé andulky se dokáží naučit i pár jednoduchých slov. Učenlivější jsou samečci. Andulka vlnkovaná pochází z Austrálie a v přírodě má svou typickou zelenožlutou barvu. Postupem času ale lidé vyšlechtili i jiné barevné varianty.

Divoké andulky v přírodě jsou zelenožluté. Lidé vyšlechtili i další barevné varianty

Andulky není dobré chovat jednotlivě. Nejlíp je jim ve skupině nebo alespoň v páru. Spokojená, zdravá andulka se v domácím chovu dožije něco kolem deseti let, ale jsou zaznamenané i případy dvacetiletých jedinců.

Co byste andulce nikdy neměli dát k jídlu a proč ji nenechávat bez dozoru poletovat po bytě? Víc vám prozradí Eva Sinkovičová v dalším díle pořadu Zvídavec. Nastražte uši, pusťte si audio a budete překvapení!

Čtěte také

Zajímavosti, podivnosti i perličky

Díly seriálu plné překvapivých informací, podivností a perliček si můžete naladit ve vysílání Rádia Junior každý všední den v 7:30 nebo 17:05. 

Zapojte se a napište nám

Lámete si s něčím hlavu, nebo naopak víte o nějaké zajímavosti, která každému vytře zrak? Dejte to Evě vědět na adresu radiojunior@rozhlas.cz. Do předmětu napište heslo „Zvídavec“ a třeba se váš tip objeví v některém z dalších dílů!

Ze záznamu si můžete každý díl poslechnout taky tady na webu Rádia Junior.

Spustit audio

Související