Chtěli byste mít doma Drákulova papouška? Seznamte se s trichou orlí

8. březen 2022

Tricha je papoušek, kterého si můžete celkem snadno splést se supem. Vypadá strašidelně a můžete ho vidět v pražské zoo. Další díly podcastu najdete na webu Rádia Junior a v mobilní aplikaci Rádia Junior.

Tělo papouška, hlava supa. I tak by se dala zjednodušeně popsat tricha orlí. Zvláštní pták zbarvením peří připomíná oděv známého upíra ze slavného románu, proto se mu také přezdívá Drákulův papoušek.

Chovat trichu v zajetí je velmi náročné. Je to zároveň jeden z nejdražších papoušků na světě. V kleci ho tak u někoho jen tak neuvidíte. Jestli si ho ale chcete prohlédnout, vypravte se do pražské zoo.

Proč má tricha prakticky holou hlavu? A čím se živí? Víc vám prozradí Eva Sinkovičová v dalším díle pořadu Zvídavec. Nastražte uši, pusťte si audio a budete překvapení!

Čtěte také

Zajímavosti, podivnosti i perličky

Díly seriálu plné překvapivých informací, podivností a perliček si můžete naladit ve vysílání Rádia Junior každý všední den v 7:30 nebo 17:05. 

Zapojte se a napište nám

Lámete si s něčím hlavu, nebo naopak víte o nějaké zajímavosti, která každému vytře zrak? Dejte to Evě vědět na adresu radiojunior@rozhlas.cz. Do předmětu napište heslo „Zvídavec“ a třeba se váš tip objeví v některém z dalších dílů!

Ze záznamu si můžete každý díl poslechnout taky tady na webu Rádia Junior.

autoři: Eva Sinkovičová , kpe
Spustit audio

Související