Chtěli byste mít doma Drákulova papouška? Seznamte se s trichou orlí

8. březen 2022

Tricha je papoušek, kterého si můžete celkem snadno splést se supem. Vypadá strašidelně a můžete ho vidět v pražské zoo. Další díly podcastu najdete na webu Rádia Junior a v mobilní aplikaci Rádia Junior.

Tělo papouška, hlava supa. I tak by se dala zjednodušeně popsat tricha orlí. Zvláštní pták zbarvením peří připomíná oděv známého upíra ze slavného románu, proto se mu také přezdívá Drákulův papoušek.

Tricha orlí tvoří páry na celý život

Chovat trichu v zajetí je velmi náročné. Je to zároveň jeden z nejdražších papoušků na světě. V kleci ho tak u někoho jen tak neuvidíte. Jestli si ho ale chcete prohlédnout, vypravte se do pražské zoo.

Proč má tricha prakticky holou hlavu? A čím se živí? Víc vám prozradí Eva Sinkovičová v dalším díle pořadu Zvídavec. Nastražte uši, pusťte si audio a budete překvapení!

Čtěte také

Zajímavosti, podivnosti i perličky

Díly seriálu plné překvapivých informací, podivností a perliček si můžete naladit ve vysílání Rádia Junior každý všední den v 7:30 nebo 17:05. 

Zapojte se a napište nám

Lámete si s něčím hlavu, nebo naopak víte o nějaké zajímavosti, která každému vytře zrak? Dejte to Evě vědět na adresu radiojunior@rozhlas.cz. Do předmětu napište heslo „Zvídavec“ a třeba se váš tip objeví v některém z dalších dílů!

Ze záznamu si můžete každý díl poslechnout taky tady na webu Rádia Junior.

autoři: Eva Sinkovičová , kpe
Spustit audio

Související