Je liška polární bílá po celý rok a jak velký mráz vydrží?
Liška polární se ve svém kožichu skvěle zahřeje, slouží jí ale také k maskování. Víte, jaké jsou jeho další vlastnosti? A jaké vydává liška zvuky?
Díky svému nepromokavému kožichu vydrží liška polární extrémní teploty. Zvládne přežít i při více jak mínus padesáti stupních Celsia. Její kožíšek je zajímavý taky krásnou bílou barvou. Tu má ale pouze v zimě.
Kde liška polární žije? Jak se liší od lišek, které můžete potkat i v českých lesích? Víc vám prozradí Eva Sinkovičová v dalším díle pořadu Zvídavec. Nastražte uši, pusťte si audio a budete překvapení!
Čtěte také
Zajímavosti, podivnosti i perličky
Dvě minutky plné překvapivých informací, podivností a perliček si můžete naladit ve vysílání Rádia Junior každý všední den v 7:30 nebo 17:05.
Zapojte se a napište nám
Lámete si s něčím hlavu, nebo naopak víte o nějaké zajímavosti, která každému vytře zrak? Dejte to Evě vědět na adresu radiojunior@rozhlas.cz. Do předmětu napište heslo „Zvídavec“ a třeba se váš tip objeví v některém z dalších dílů!
Ze záznamu si můžete každý díl poslechnout taky tady na webu Rádia Junior.
Související
-
Myslíte si, že má srst ledního medvěda bílou barvu? Vyvedeme vás z omylu
Je bílá, nebo ne? Právě, že ne. A není to jediná podivuhodná informace o tomto arktickém velikánovi. Chcete se dozvědět víc?
-
Oběd z jater ledních medvědů otrávil polárníky. Proč je lidé ani psi nesmí jíst?
Inuité to věděli už dávno, proto játra ledních medvědů házeli do moře, aby je nesnědli jejich psi. Někteří evropští polárníci to ale nevěděli a doplatili na to.