Jednoduché hračky, které pobláznily svět. Co zrovna teď frčí?

6. říjen 2021

Každá doba má svůj hit. A to platí i o hračkách. Každý musel mít céčka, spinner nebo třeba sliz. Teď je v oblibě Pop it, který připomíná bublinkovou fólii.

Vznik téhle novinky možná inspirovala bublinková fólie. Koho by nebavilo ji praskat? Její vylepšená varianta se jmenuje Pop it a je to většinou silikonová podložka s kopečky nebo bublinami, které můžete promačkávat tam a zase zpátky.  

Pop it se dá používat jako relaxační pomůcka i jako strategická hra. Jaká jsou pravidla? Pusťte si audio a dozvíte se to. Super je, že si ho můžete i sami vyrobit. Na internetu najdete spoustu návodů. Kdo má šikovné prsty a spoustu trpělivosti, může si z papíru složit třeba origami variantu.

Víc vám prozradí Eva Sinkovičová v dalším díle pořadu Zvídavec. Nastražte uši, pusťte si audio a budete překvapení!

Zajímavosti, podivnosti i perličky

Dvě minutky plné překvapivých informací, podivností a perliček si můžete naladit ve vysílání Rádia Junior každý všední den v 7:30 nebo 17:05. 

Zapojte se a napište nám

Lámete si s něčím hlavu, nebo naopak víte o nějaké zajímavosti, která každému vytře zrak? Dejte to Evě vědět na adresu radiojunior@rozhlas.cz. Do předmětu napište heslo „Zvídavec“ a třeba se váš tip objeví v některém z dalších dílů!

Ze záznamu si můžete každý díl poslechnout taky tady na webu Rádia Junior.

Spustit audio

Související