Jsou jaguár, levhart a černý panter opravdu tři různá zvířata?

15. prosinec 2020

Černý panter je tajemné zvíře, které můžete potkat třeba v zoo. Co je ale vlastně zač? A čím se liší od jaguára a levharta? Poslouchejte, budete se divit.

Věděli jste, že černý panter není samostatným zvířecím druhem? Ve skutečnosti jde o jedince jaguára nebo levharta s barevnou odchylkou. Jak se téhle odchylce říká? A co se stane, když se na něj podíváte v dobrém světle?

To prozradí Eva Sinkovičová posvítíte v dalším díle pořadu Zvídavec. Nastražte uši, pusťte si audio a budete překvapení!

Zajímavosti, podivnosti i perličky

Dvě minutky plné překvapivých informací si můžete naladit ve vysílání Rádia Junior každý všední den v 7:30 nebo 17:05. Eva Sinkovičová vám odhalí neuvěřitelné zajímavosti, podivnosti a perličky.

Dozvíte se, co jste nevěděli, uslyšíte, co jste neslyšeli. Čekají vás zvláštní zvyky zvířat i lidí, podivné zákony, neskutečné informace o lidském i zvířecím těle a další a další zajímavosti.

Eva Sinkovičová

Zapojte se a napište nám

Lámete si s něčím hlavu, nebo naopak víte o nějaké zajímavosti, která každému vytře zrak? Dejte to Evě vědět na adresu radiojunior@rozhlas.cz. Do předmětu napište heslo „Zvídavec“ a třeba se váš tip objeví v některém z dalších dílů!

Ze záznamu si můžete každý díl poslechnout taky tady na webu Rádia Junior.

Spustit audio

Související

  • Zvídavec

    Každodenní dávka neuvěřitelných zajímavostí ze světa lidí, zvířat, rostlin i věcí.