Co mají společného malá žabka a komiksový hrdina Wolverine?

24. duben 2024

Čím si vlasatice třásnitá, obyvatelka afrických pralesů, vysloužila přezdívku Wolverine frog? Další díly podcastu najdete na webu Rádia Junior a v mobilní aplikaci Rádia Junior.

Na první pohled vypadá vlasatice třásnitá nebo taky žába srstnatá úplně obyčejně. zdání ale klame. Žába z čeledi kvikuňkovitých obývá africké pralesy a má jednu unikátní zbraň. V případě potřeby dokáže vytasit drápy. 

Vlasatice třásnitá

Nejde ale o vysouvací drápky, jaké má třeba kočka, netvoří je ani bílkovina keratin jako u ostatních živočichů. Její jsou kostěné. Když se žába potřebuje bránit, zlomí si vlastní kost, která jí prorazí kůži a slouží jako zbraň. V tom se podobá slavnému superhrdinovi a i proto se jí přezdívá Wolverine frog (frog v angličtině znamená žába).

Víc vám prozradí Eva Sinkovičová v dalším díle pořadu Zvídavec. Nastražte uši, pusťte si podcast a budete překvapení!

Čtěte také

Zajímavosti, podivnosti i perličky

Díly seriálu plné překvapivých informací, podivností a perliček si můžete naladit ve vysílání Rádia Junior každý všední den v 7:30 nebo 17:05. 

Zapojte se a napište nám

Lámete si s něčím hlavu, nebo naopak víte o nějaké zajímavosti, která každému vytře zrak? Dejte to Evě vědět na adresu radiojunior@rozhlas.cz. Do předmětu napište heslo „Zvídavec“ a třeba se váš tip objeví v některém z dalších dílů!

Ze záznamu si můžete každý díl poslechnout taky tady na webu Rádia Junior.

autoři: Eva Sinkovičová , kpe
Spustit audio

Související