Jak poznat jedné kaštany od nejedlých? Můžete si je vypěstovat doma?

26. říjen 2022

Jedny jsou nádherné na pohled, ale jedovaté, druhé jsou lahodné, ale naše oko nijak zvlášť nepotěší. Ochutnali jste někdy jedlé kaštany? Další díly podcastu najdete na webu Rádia Junior a v mobilní aplikaci Rádia Junior.

Každý z nás si určitě na podzim sestavoval figurky z kaštanů. Jsou to semena jírovce maďalu, kterému se taky říká kaštan koňský. Pro člověka mohou být jedovaté, takže je jí jen zvířata. I tak si na kaštanech můžete pochutnat. Musíte ale najít plody jiného stromu – kaštanovníku setého.

Ten pochází z jižní Evropy, severní Afriky a západní Asie a u nás se nepěstuje zrovna snadno, i když je to možné. Jeho plody mají také pichlavý obal, ale ten vypadá trochu jinak než u nejedlých kaštanů. Když je zralý, je hnědý a má hustě rostlé dlouhé štětinky. Jedlé kaštany jsou opravdovou pochoutkou, nejprve se ručně sbírají, pak máčejí a čistí, nakonec suší a třídí. Můžete upéct nebo uvařit.

Víc vám prozradí Eva Sinkovičová v dalším díle pořadu Zvídavec. Nastražte uši, pusťte si podcast a budete překvapení!

Čtěte také

Zajímavosti, podivnosti i perličky

Díly seriálu plné překvapivých informací, podivností a perliček si můžete naladit ve vysílání Rádia Junior každý všední den v 7:30 nebo 17:05. 

Zapojte se a napište nám

Lámete si s něčím hlavu, nebo naopak víte o nějaké zajímavosti, která každému vytře zrak? Dejte to Evě vědět na adresu radiojunior@rozhlas.cz. Do předmětu napište heslo „Zvídavec“ a třeba se váš tip objeví v některém z dalších dílů!

Ze záznamu si můžete každý díl poslechnout taky tady na webu Rádia Junior.

autoři: Eva Sinkovičová , kpe
Spustit audio

Související