Kolik vážil mozek geniálního Alberta Einsteina? Je větší mozek zárukou vyšší inteligence?

14. leden 2022

I přesto, že se mozek zkoumá už po staletí, stále o něm mezi lidmi koluje mnoho omylů. Jak je to ve skutečnosti?

Mozek je jedním z nejúžasnějších orgánů v našem těle. Řídí a kontroluje tělesné funkce. Mohlo by se zdát, že čím větší mozek, tím je jeho majitel chytřejší. Ale tak to není.

Například mozek geniální fyzika Alberta Einsteina vážil méně než je průměrná váha mozku dospělého muže. Ta se pohybuje mezi 1300 a 1400 gramy. Einsteinův mozek vážil „pouze“ 1230 gramů.

Albert Einstein

Jaké další pověry o mozku nejsou pravda? A jakou má vůbec tenhle orgán ve skutečnosti barvu? Myslíte, že je celý šedý, nebo naopak celý růžový? Zase vedle!

Víc vám prozradí Eva Sinkovičová v dalším díle pořadu Zvídavec. Nastražte uši, pusťte si audio a budete překvapení! Tento díl vznikl ve spolupráci s časopisem Epocha.

Zajímavosti, podivnosti i perličky

Díly seriálu plné překvapivých informací, podivností a perliček si můžete naladit ve vysílání Rádia Junior každý všední den v 7:30 nebo 17:05. 

Zapojte se a napište nám

Lámete si s něčím hlavu, nebo naopak víte o nějaké zajímavosti, která každému vytře zrak? Dejte to Evě vědět na adresu radiojunior@rozhlas.cz. Do předmětu napište heslo „Zvídavec“ a třeba se váš tip objeví v některém z dalších dílů!

Ze záznamu si můžete každý díl poslechnout taky tady na webu Rádia Junior.

Spustit audio

Související