Měl by člověk opravdu ujít 10 000 kroků denně, nebo je to mýtus?

17. duben 2024

Chůze je tím nejpřirozenějším pohybem a jedním z nejúčinějších cvičení. Jsou nějaké chodecké rekordy a víte, co je to švihlá chůze?
Další díly podcastu najdete na webu Rádia Junior a v mobilní aplikaci Rádia Junior.

Jednu z nejdelších zdokumentovaných tras ušel jeden Kanaďan. Za 11 let obešel celý svět. Jeho „procházka“ měřila 75 000 kilometrů a vedla přes 64 zemí.

Pokud se chcete udržovat v kondici a podpořit své zdraví, choďte! Kolik? Možná jste slyšeli, že by měl člověk denně zvládnout 10 000 kroků, jde ale o mýtus, se kterým kdysi přišli výrobci krokoměrů. Podle současných názorů stačí denně ujít 6 000 kroků, tedy něco přes 4 km. 

Víte, kdy se slaví Den švihlé chůze? A jak to vzniklo? Víc vám prozradí Eva Sinkovičová v dalším díle pořadu Zvídavec. Nastražte uši, pusťte si podcast a budete překvapení!

Čtěte také

Zajímavosti, podivnosti i perličky

Díly seriálu plné překvapivých informací, podivností a perliček si můžete naladit ve vysílání Rádia Junior každý všední den v 7:30 nebo 17:05. 

Zapojte se a napište nám

Lámete si s něčím hlavu, nebo naopak víte o nějaké zajímavosti, která každému vytře zrak? Dejte to Evě vědět na adresu radiojunior@rozhlas.cz. Do předmětu napište heslo „Zvídavec“ a třeba se váš tip objeví v některém z dalších dílů!

Ze záznamu si můžete každý díl poslechnout taky tady na webu Rádia Junior.

autoři: Eva Sinkovičová , kpe
Spustit audio

Související