Nejzáhadnější místo na planetě? Co se opravdu děje v bermudském trojúhelníku a kde leží?

20. leden 2023

Přitahuje milovníky záhad, přezdívá se mu ďáblův trojúhelník a prý tam nevysvětlitelně mizí lodě a letadla. Co na to říkají vědci? Další díly podcastu najdete na webu Rádia Junior a v mobilní aplikaci Rádia Junior.

Berdmudský trojúhelník se stal symbolem něčeho záhadného a nevysvětlitelného. Nazývá se tak relativně velká oblast mezi floridským městem Miami, Portorikem a Bermudami na pomezí Mexického zálivu a západního Atlantiku. Za nápad na téma téhle epizody děkujeme fanouškovi Adamovi :-)

Kolumbus a UFO

Už slavný dávný objevitel Kryštof Kolumbus si tam do palubního deníku zapsal, že se kompas choval zvláštně a posádka viděla divné věci. Se záhadami je však toto místo spojováno více až od 20. století.

Někteří lidé včetně pilotů vypráví o nadpřirozených úkazech, které tam údajně zažili. Ví se o lodích a letadlech, které zmizely beze stopy. Jsou i záhadologové, kteří si vše spojují s mimozemšťany. Tomu se tedy dá těžko věřit, když jejich existenci a přítomnost na Zemi ani nejde dokázat :-)

Věda to vidí jinak

Co na to říkají vědci? Ti fantazii lidí ukliňují a tvrdí, že se v oblasti dopravní prostředky neztráceji častěji než na jiných místech, kde se nad tím nikdo nepozastavuje. Mají dokonce i několik logických vysvětlení na první pohled záhadných zmizení. Jak to tedy všechno asi bylo?

Víc vám prozradí Eva Sinkovičová v dalším díle pořadu Zvídavec. Nastražte uši, pusťte si podcast a budete překvapení!

Čtěte také

Zajímavosti, podivnosti i perličky

Díly seriálu plné překvapivých informací, podivností a perliček si můžete naladit ve vysílání Rádia Junior každý všední den v 7:30 nebo 17:05. 

Zapojte se a napište nám

Lámete si s něčím hlavu, nebo naopak víte o nějaké zajímavosti, která každému vytře zrak? Dejte to Evě vědět na adresu radiojunior@rozhlas.cz. Do předmětu napište heslo „Zvídavec“ a třeba se váš tip objeví v některém z dalších dílů!

Ze záznamu si můžete každý díl poslechnout taky tady na webu Rádia Junior.

autoři: Eva Sinkovičová , kpe
Spustit audio

Související