Pizzu havaj buď milujete, nebo nenávidíte. Kdo ji vymyslel a proč?

3. březen 2021

Kde vznikla pizza s ananasem, po kom se jmenuje pizza Margherita a kdy se slaví mezinárodní den této pochoutky? To prozradíme v dalším díle pořadu Zvídavec.

Možná vás to překvapí, ale pizza hawai nevznikla v ostrovním státě Havaj a nemá s ním vlastně ani nic společného. Vymyslel ji restauratér řeckého původu z Kanady. Nudila ho nabídka ingrediencí na pizzu a tak na těsto nasázel ovoce z konzervy, název získala pizza podle značky konzervovaného ananasu.

Chcete vědět, po kom se jmenuje další oblíbená pizza Margherita? Víc vám prozradí Eva Sinkovičová v dalším díle pořadu Zvídavec. Nastražte uši, pusťte si audio a budete překvapení!

Zajímavosti, podivnosti i perličky

Dvě minutky plné překvapivých informací, podivností a perliček si můžete naladit ve vysílání Rádia Junior každý všední den v 7:30 nebo 17:05. 

Zapojte se a napište nám

Lámete si s něčím hlavu, nebo naopak víte o nějaké zajímavosti, která každému vytře zrak? Dejte to Evě vědět na adresu radiojunior@rozhlas.cz. Do předmětu napište heslo „Zvídavec“ a třeba se váš tip objeví v některém z dalších dílů!

Ze záznamu si můžete každý díl poslechnout taky tady na webu Rádia Junior.

Spustit audio

Související

  • Zvídavec

    Každodenní dávka neuvěřitelných zajímavostí ze světa lidí, zvířat, rostlin i věcí.